29. 1. 2020,
22.38

4 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,14

Roma Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Ciro Immobile Lazio Juventus Napoli Inter Samir Handanović italijanski pokal

Sreda, 29. 1. 2020, 22.38

Italijanski pokal, četrtfinale

Handanović z Interjem v polfinale

Samir Handanović | Samir Handanović se je z Interjem uvrstil v polfinale. | Foto Reuters

Samir Handanović se je z Interjem uvrstil v polfinale.

Na zadnjem četrtfinalnem dvoboju italijanskega pokala je Inter Samirja Handanovića, ki je branil celotno tekmo, z 2:1 ugnal Fiorentino in se kot zadnji prebil v polfinale. Nogometaši AC Milana so se v torek po zmagi na San Siru proti trdoživemu Torinu (4:2) v polfinalu pridružili Juventusu in Napoliju, ki jima je to uspelo že prejšnji teden. Stara dama je bila boljša od Rome, Neapeljčani pa kar malce presenetljivo od vročega Lazia.

AC Milan je v 12. minuti povedel prek Giacoma Bonaventure, a so gostje prek Bremerja najprej izenačili, Brazilec pa je v 71. minuti poskrbel tudi za vodstvo z 2:1. Ko je že kazalo na veliko presenečenje, je v prvi minuti sodnikovega dodatka za izenačenje na 2:2 zadel rezervist Hakan Calhanoglu, v 106. minuti podaljška pa je poskrbel še za vodstvo. Dve minuti kasneje je za končnih 4:2 zadel še Zlatan Ibrahimović, ki je tako kot turški vezist v igro prišel v drugem polčasu.

Milančani se bodo v polfinalu pomerili z Juventusom, Napoli pa z Interjem.