16.48

Manchester United Chelsea Manchester City Arsenal Tottenham

Sreda, 22. 8. 2012, 16.48

Fulham zasenčil Newcastle, Unitedu derbi

Fulham je v 16. krogu angleškega prvenstva doma z 2:1 odpravil Newcastle. Derbi je v nedeljo pripadel Manchester Unitedu, ki je s 3:2 ugnal branilca naslova Manchester City.

Manchester United je povedel že v 16. minuti, ko je po prptinapatu, pri katerem je bil podajalec Ashley Young, zadel Wayne Rooney. Le 13 minut kasneje je Rooney po podaji Rafaela da Silve dosegel še drugi gol in Manchester United je imel pol ure igre dva gola prednosti. Izid je v 60. minuti po podaji tokratnega rezervista Carlosa Teveza znižal Yaya Toure, v 86. minuti pa izenačil Pablo Zabaleta. Kazalo je že na remi, vendar je v sodniškem dodatku zmago Manchester Unitedu priboril Robin van Persie.

Vendar derbi, med drugim si ga je s tribun ogledal tudi Tom Cruise, je imel tudi svojo temno plat. V končnici tekme je namreč branilec Uniteda Rio Ferdinand, medtem ko je proslavljal zmagoviti zadetek Robina van Persieja v sodniškem podaljšku, s tribun dobil v glavo kovanec, zakrvavel in se nato vrnil na igrišče. Kasneje je prek Twitterja sporočil, da je šlo za kovanec za dva penija. Manchester City se je za eksces že opravičil, obsodil dejanje posameznika in napovedal popolno sodelovanje s policijo, želeč najti storilca. Ferdinand pa se je zahvalil tekmečevemu vratarju Joeju Hartu, ker ga je ''zaščitil pred idiotom, ki je vdrl na igrišče''. Skratka, adrenalina (pre)poln derbi.

12 - Michu (Swansea) 11 - van Persie (Manchester United) 10 - Suarez (Liverpool), Ba (Newcastle) 9 - Defoe (Tottenham) 8 - Fellaini (Everton) 7 - Tevez (Manchester City) ...