17. 4. 2022,
22.52

1 leto, 12 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Nice Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi Rennes Lyon Marseille Ligue 1 francosko prvenstvo PSG

Nedelja, 17. 4. 2022, 22.52

FRANCOSKO PRVENSTVO, 32. KROG

PSG po zmagi na derbiju še bližje naslovu

PSG, Lionel Messi | PSG je ugnal Marseille. | Foto Reuters

PSG je ugnal Marseille.

32. krog francoskega prvenstva je minil v znamenju derbija vodilnih ekip, ki sta se v nedeljo pomerili v Parizu. Vodilni PSG je na domačih z 2:1 ugnal drugi Marseille in prednost pred zaključkom prvenstva povišal že na 15 točk. Prvaki iz Lilla so morali v soboto z 1:2 priznati premoč Lensu.

Za Parižane sta zadela Neymar in Kylian Mbappe. Edini zadetek za goste je dosegel Hrvat Duje Čaleta-Car, ki je v 31. minuti izenačil za 1:1 po uvodnem zadetku Neymarja (12. minuta). V sodnikovem dodatku po prvem polčasu je za končni izid z 11 metrov zadel Mbappe.

V zaključku tekme, ki ni izpolnila pričakovanj dvoboja najboljših ekip te sezone, je Marseille imel zavrnjeno enajstmetrovko po pregledu Vara.

Z zmago se je PSG utrdil na vrhu lestvice s 74 točkami in kar 15 točk pred današnjimi nasprotniki.