22.50

1 leto

Thermometer Blue 0,13

1

Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe Monaco Marseille Ligue 1 francosko prvenstvo Lens PSG

Nedelja, 9. 4. 2023, 22.50

1 leto

FRANCOSKO PRVENSTVO, 30. KROG

PSG se je pobral, Messi zadel in podal

1

Lionel Messi | Lionel Messi je popeljal PSG v vodstvo. V tej sezoni je prispeval 14 zadetkov in 14 asistenc. | Foto Reuters

Vodilni Parižani so prekinili rezultatsko krizo. Po dveh zaporednih porazih so na zahtevnem gostovanju v Nici zmagali z 2:0. Lionel Messi je prispeval gol in podaji, drugi gol za Parižane je dosegel Sergio Ramos. Zadnjeuvrščeni Angers je doma premagal Lille in ohranil teoretične možnosti za obstanek. Slovenski reprezentant Miha Blažič zaradi poškodbe mišice ni kandidiral za srečanje. V nedeljo je tretjeuvrščeni Marseille le remiziral z Lorientom.

Lionel Messi
Sportal L'Equipe: Messi in PSG vsak svojo pot

Junak tekme je bil Lionel Messi. Argentinski zvezdnik pariške zasedbe je najprej zadel v 26. minuti, nato pa je podal v 76. minuti za zadetek Sergia Ramosa. Messi je zdaj pri 14 golih in prav toliko podajah v sezoni. V slednjem elementu je najboljši v ligi.

Pred tem je zadnjeuvrščeni Angers, pri katerem Miha Blažič zaradi poškodbe še vedno ni igral, presenetil Lille in ga premagal z 1:0. Edini gol je dosegel Halid Šabanović v 84. minuti. Angers je še vedno na dnu lestvice s 14 točkami, ima jih sedem manj od 18. Troyesa in 19. Ajaccia.

V petek je drugouvrščeni Lens z 2:1 odpravil Strasbourg.