NK Ilirija NK Rudar Velenje NK Nafta Lendava NK Primorje NK Tabor Sežana ND Gorica NK Krka NK Beltinci Druga liga

Četrtek, 26. 10. 2023, 17.14

6 mesecev

Druga liga, zaostale tekme 3. kroga

V Velenju brez zadetkov, izjemnega niza Beltincev je konec

Beltinci | Beltinci so po 11 tekmah doživeli poraz. Premagal jih je Triglav. | Foto www.alesfevzer.com

Beltinci so po 11 tekmah doživeli poraz. Premagal jih je Triglav.

Nogometašem Triglava je pripadel derbi zaradi poplav prestavljenega tretjega kroga 2. SNL, Kranjčani so v gosteh z 2:1 premagali vodilno ekipo Beltince Klimo Tratnjek. Prekmurci so sicer zadržali prvo mesto na lestvici, a Gorenjci zaostajajo samo še za dve točki. Nafta, ki bo 9. novembra gostovala pri Iliriji, bi lahko z zmago po točkah ujela Beltince. Rudar in Gorica sta se v četrtek razšla brez zadetkov.

NK Beltinci
Sportal Neverjeten niz Beltincev se nadaljuje

Četrtek, 26. oktober:

Beltinci, ki jih vodi Damjan Gajser, prejšnjih 11 tekem (če štejemo še pokal) niso poznali poraza. Še več: prejšnjih sedem tekem niso prejeli gola (dali pa so jih 17). Zdaj se je njihov sanjski niz le končal. Po 15 polčasih so le dobili gol. Triglav je z golom Goldena Okoche Gibsona vodil že po prvem polčasu, v drugem so Beltinčani prek Luke Pihlerja izenačili, Gorenjcem pa je zlata vredne točke v izdihljajih tekme, v tretji minuti sodnikovega dodatka, s svojim drugim golom na tekmi zagotovil Nigerijec Gibson.

Na preostalih treh sredinih tekmah posebne negotovosti ni bilo. Dravinja je s 3:0 doma premagala Krko, TKK Tolmin je z dvema goloma in avtogolom Bineta Kavčiča prav tako doma s 3:1 Tabor Sežano, ki tako še naprej ostaja brez zmage, Ketty Emmi&Impol Bistrica pa je v gosteh ugnala Jadran Dekane s 4:1, dva gola je k temu prispeval Ante Kuliš.

V torek so Bilje s kar 5:1 premagale Fužinar. Za Primorce je dva gola dosegel Ricard Fernandez Betriu, po enega pa Martin Radulović Veličković, Luka Džaja in Kristjan Irmančnik (avtogol). Pri Fužinarju se je med strelce v začetku drugega polčasa vpisal Luka Verbič. Grosuplje pa so bile z 1:0 boljše od Primorja. Ajdovci so bili pred mesecem dni vodilni na lestvici, zdaj pa so doživeli že tretji zaporedni poraz (samo ena zmaga na zadnjih šestih tekmah). Na Dolenjskem je bil mož odločitve Lan Piskule, kapetan domače ekipe je edini gol dosegel že v tretji minuti dvoboja.