NK Ilirija NK Krka NK Beltinci ND Gorica NK Primorje NK Nafta Lendava Druga liga

Nedelja, 17. 3. 2024, 20.30

Druga liga, 21. krog

Nafta dobila derbi in pobegnila Beltincem

Nafta Lendava Gorgone | Navijaška skupina Gorgone, ki stiska pesti za vodilno Nafto, je bila lahko zelo zadovoljna z razpletom derbija s Primorjem. | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Drugoligaški klubi so vstopili v zadnjo tretjino prvenstva. Vodilna Nafta je v derbiju kroga premagala tretjeuvrščeno Primorje 2:0 in najbližjemu zasledovalcu Beltincem pobegnila na štiri točke prednosti. Najboljši strelec druge lige Toni Lun Bončina je dosegel že 14. zadetek v tej sezoni. Beltinčani so gostovali v Biljah, dvoboj pa se je končal brez zadetkov (0:0). To je izkoristila Gorica in se po zmagi v Slovenskih Konjicah drugemu mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za nastop v 1. SNL, približala na tri točke zaostanka.

Novomeška Krka je na uvodni tekmi 21. kroga na prenovljenem Portovalu gostila Ilirijo, enega izmed štirih drugoligašev, ki se je v pokalnem tekmovanju uvrstil med najboljših osem, in remizirala z 1:1. Za domače je zadel Maj Rorič v prvem polčasu, ob koncu drugega pa je izenačil Tilen Mlakar. V nedeljo so do zmag prišle še ekipe Grosuplja, Triglava Kranja in Rudarja Velenja.