NK Primorje NK Triglav NK Nafta Lendava NK Krka ND Gorica NK Beltinci Druga liga

Nedelja, 10. 3. 2024, 18.11

Druga liga, 20. krog

Nafta na vrhu

NK Nafta | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Nogometaši Nafte so se v 20. krogu po gostujoči zmagi s 3:0 proti Fužinarju povzpeli na vrh lestvice v 2. SNL. To jim je omogočil remi Beltincev doma proti Grosuplju (1:1).

Nafta je na Koroškem že v prvem polčasu razrešila vse dvome o zmagovalcu in trikrat zadela. V 8. minuti je bil prvič na tekmi uspešen Toni Lun Bončina, v 29. je zadel Matic Paljk, v 33. pa Žan Bešir. Na začetku drugega dela, natančneje v 48. minuti, je bil še drugič natančen Bončina.

Beltinci so nekaj ur prej remizirali proti Grosuplju. Povedli so gosti prek Jana Piskuleta (64.), Tian Kosi pa je Beltincem točko priigral v 74. minuti.

Primorje je doma s 3:1 ugnalo Rudar Velenje in se utrdilo na tretjem mestu lestvice. Dva gola je že v prvem polčasu dosegel Goncalo Domingues (12., 35.), v drugem je v 64. minuti najprej znižal Amadej Vošnjak, končni izid pa je postavil Vuk Vuković v 75. minuti.

Dravinja je bila v gosteh od Ilirije boljša s 3:1. Dva gola je dosegel Žan Ramšak (25., 77.), enega pa Mateo Koprivc (57.). Ilirija je povedla v 17. minuti prek Dejana Maksimovića.

V soboto je Gorica doma igrala neodločeno z Jadranom iz Dekanov (1:1) in ostala četrta. Zadnjeuvrščeni Tabor je prišel do druge zmage v sezoni, Bilje je ugnal s 3:1, Bistrica je bila s 3:0 boljša od Krke, Triglav pa je odpravil Tolmin z 2:0.