16.48

Manchester United Chelsea Manchester City Arsenal Tottenham

Sreda, 22. 8. 2012, 16.48

Derbi gladko Arsenalu, petarda Man Cityja, Chelsea in Man Utd poražena

Arsenal je v derbiju kroga s 5:2 premagal Tottenham. Chelsea in Manchester United sta presenetljivo izgubila. Manchester City je ponižal Aston Villo.

Severno-londonski derbi se ni začel po željah domačih. Že v deseti minuti je goste v vodstvo popeljal bivši Arsenalovec Emmanuel Adebayor. Tožan je bil v transu, a vse do 18. minute, ko je po grobem prekršku nad Santijem Cazorlo moral predčasno zapustili zelenico. Od tega trenutka naprej so potek tekme nadzorovali ''topničarji'', ki so kaj hitro izenačili. To je po lepi podaji uspelo branilcu Peru Mertesackerju. Do konca prvega polčasa pa sta vodstvo Arsenala povišala še Lukas Podolski in Oliver Giroud. Do preobrata ni prišlo tudi v drugem delu, Arsenal je držal prednost, jo v 60. minuti prek Cazorle celo povečal na 4:1, poraz je enajst minut kasneje le omilil Valižan Gareth Bale, končni rezultat pa je v sodnikovem postavil Walcott.

10 - Suarez (Liverpool) 8 - van Persie (Manchester United), Ba (Newcastle) 7 - Michu (Swansea) 6 - Džeko, Tevez (Manchester City), Fellaini (Everton)