Četrtek, 17. 10. 2024, 14.36

Po šestih letih se vrača v Slovenijo

Damjan Bohar je novi član Kopra

Damjan Bohar | Damjan Bohar bo po šestih letih znova igral v Sloveniji, kjer je nazadnje nosil dres Maribora. Tokrat bo pomagal Kopru. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenski nogometni prvoligaš iz Kopra je pripeljal okrepitev. Vrste kanarčkov bo v nadaljevanju sezone okrepil nekdanji reprezentant Damjan Bohar. Bohar se je dogovoril za sodelovanje do konca sezone. Če bosta obe strani zadovoljni, se bo sodelovanje lahko nadaljevalo še prihodnjo sezono. Krilni napadalec, ki bo v petek dopolnil 33 let, se je po šestih letih vrnil v Slovenijo in oblekel rumeno-modri dres.

Marinko Galić
Sportal "Ko smo bili v Jugoslaviji, smo se hoteli osamosvojiti. In zdaj bi se delili pri Trojanah?"

"Koper mi je ponudil to, kar potrebujem, dogovorili smo se v treh minutah. Prišel sem v organiziran klub z dobrim trenerjem, jaz pa se mu bom skušal oddolžiti za zaupanje," je bil v izjavi za spletno stran kluba zadovoljen Bohar.

A post shared by FC Koper (@fckoper)

Za slovensko reprezentanco je debitiral 18. novembra 2014 na prijateljski tekmi proti kolumbijski reprezentanci na stadionu Stožice, ko je v 59. minuti zamenjal Dejana Lazarevića. V dresu z nacionalnim grbom je zbral 16 nastopov ter dosegel en gol. Njegova zadnja mednarodna tekma je bila kvalifikacijska tekma za svetovno prvenstvo septembra 2021 proti Malti.

Bohar je edini gol za reprezentanco dosegel 6. septembra 2020 na drugi tekmi lige narodov v ligi C. Prav z njegovim golom v 28. minuti je Slovenija takrat premagala Moldavijo z 1:0.

Za Boharjem je tudi pestra klubska kariera, igral je za Muro in Maribor, bil je na Poljskem, nosil je dres Zaglebie, in Hrvaškem, kjer je igral za Osijek. S poljsko Zaglebio se je 1. julija razšel, od takrat pa je bil brez kluba.