nova pogodba

Chiellini ostaja pri torinskem velikanu

Giorgio Chiellini | Giorgio Chiellini ostaja pri Juventusu. | Foto Reuters

Giorgio Chiellini ostaja pri Juventusu.

Kapetan italijanske nogometne reprezentance Giorgio Chiellini je podaljšal sodelovanje z Juventusom. Kot je sporočil torinski klub, bo 36-letni srednji branilec pri stari dami ostal vsaj še še dve leti.

Chielliniju je prejšnja pogodba z Juventusom potekla konec junija, takrat pa je izkušeni branilec še igral na evropskem prvenstvu, kjer je Italija osvojila naslov prvaka. "Giorgio Chiellini uteleša vse, za kar se zavzema Juventus. Zaradi njegove zavzetosti in izvrstnih iger v zadnjih 16 letih si je prislužil novo pogodbo," so zapisali pri torinskem klubu.

Chiellini je k Juventusu prišel leta 2005 in je bil steber ekipe, ki je osvojila devet zaporednih naslovov prvaka, preden je njihovo prevlado v zadnji sezoni prekinil milanski Inter. Igral je  v dveh finalih lige prvakov ter osvojil pet naslovov pokalnega prvaka Italije.

Osrednji branilec, ki ima 112 nastopov za italijansko izbrano vrsto, in njegov soigralec Leonardo Bonucci sta bila sicer stebra italijanske obrambe ob letošnji osvojitvi naslova evropskega prvaka.