11.11

Iker Casillas

Nedelja, 14. 10. 2012, 11.11

Casillasu se smeji že 727 minut

Eden najboljših nogometnih vratarjev na svetu, Iker Casillas, je na uradnih reprezentančnih tekmah nepremagan že 727 minut. Če bo zdržal še nekaj časa, lahko postavi absolutni rekord.

Na uradnih tekmah, ki štejejo za točke, je za najdaljši niz nedotaknjene mreže poskrbel Edwin van der Sar. Nepozabni Nizozemec, ki je v zaključku kariere blestel na Old Traffordu, pred leti ni prejel zadetka kar 1014 minut zapored. Če prištejemo še prijateljske tekme, je najboljši vseh časov Italijan Dino Zoff. Junak svetovnega prvenstva izpred 30 let je zaklenil vrata neverjetnih 1143 minut, kar znaša več kot ducat zaporednih srečanj.

Kapetan španske reprezentance in madridskega Reala Iker Casillas je na dobri poti, da ujame slovita kolega. V petek je na tekmi v Belorusiji (Španija je zmagala s 4:0) niz podaljšal na 727 minut in s tem izboljšal osebni rekord v reprezentanci. Prejšnji je znašal 708 minut. Zadnji nogometaš, ki je na uradni tekmi premagal 31-letnega Španca, je bil italijanski napadalec Antonio di Natale. Mrežo je zatresel na uvodni tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva v Gdansku, nato pa je Casillas v nadaljevanju tekmovanja ''začaral'' mrežo. Španija je po Euru resda prejel zadetek na prijateljski tekmi v Portoriku, a je takrat med vratnicama stal Pepe Reina. Casillas bo na veliki preizkušnji v torek, ko bo Španija v derbiju kvalifikacijskega ciklusa gostila Francijo. Ga bo premagal klubski soigralec Karim Benzema?