8. 5. 2022,
21.21

1 leto, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,01

Borussia Mönchengladbach Bundesliga nemško prvenstvo Kevin Kampl Borussia Dortmund Bayern München RB Leipzig

Nedelja, 8. 5. 2022, 21.21

NEMŠKO PRVENSTVO, 33. KROG

Stuttgart "pokvaril" šampionsko zabavo Bayerna

Bayern München | Nogometaši Bayerna so nemški prvaki že desetič zapored! | Foto Reuters

Nogometaši Bayerna so nemški prvaki že desetič zapored!

Nemški prvak Bayern München je v predzadnjem krogu bundeslige pred domačimi gledalci remiziral s Stuttgartom, ki se krčevito bori za obstanek (2:2). Po tekmi je prejel pokal za prvaka. Bavarci so najboljši v bundesligi že desetič zapored, s čimer so postavili nov rekord tekmovanja. RB Leipzig Kevina Kampla je s 4:0 premagal Augsburg in na lestvici poskočil na četrto mesto, ki vodi v ligo prvakov.

RB Leipzig, Kevin Kampl
Sportal Razočaranje za Kampla, v Frankfurtu že pred tekmo priprtih več kot 30 navijačev #video
Thomas Müller Bayern
Sportal V srcu nosi grb Bayerna in zato je še podaljšal pogodbo

Bavarski velikan Bayern München je ubranil naslov nemškega prvaka že več krogov pred koncem, na zadnji domači tekmi, v predzadnjem krogu je gostil Stuttgart, pa je prejel pokal za najboljšega. Šampionsko zabavo je pokvaril Stuttgart, ki potrebuje točke v boju za obstanek. Remiziral je z 2:2, gostitelji pa so dvoboj končali z igralcem manj, saj je francoski zvezdnik Kingsley Coman v sodnikovem podaljšku prejel rdeči karton.

Serge Gnabry je dosegel prvi zadetek za Bayern. | Foto: Reuters Serge Gnabry je dosegel prvi zadetek za Bayern. Foto: Reuters

Gostje so povedli v 8. minuti prek Tiaga Tomasa, a je Bayern še do konca prvega polčasa prešel v vodstvo. V polno sta zadela Serge Gnabry in Thomas Müller. Stuttgart je na začetku drugega polčasa hitro vrnil udarec, v 52. minuti je izenačil Saša Kalajdžić.

Točka je bila za Stuttgart še kako pomembna, saj ekipa ostaja na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v elitni bundesligi s tretjeuvrščeno ekipo druge lige. Tri točke več ima berlinska Hertha in tri manj Arminia iz Bielefelda. Stuttgart bi si zdaj lahko priboril celo neposredni pobstanek, če v naslednjem krogu doma premaga Köln, Hertha pa izgubi na gostovanju v Dortmundu. Na tekmi se je od bavarskega dresa poslovil tudi reprezentant Niklas Süle, ki se v novi sezoni seli k tekmecu Borussii Dortmund.

Na prvi nedeljski tekmi sta se Eintracht Frankfurkt, ki je po uvrstitvi v finale evropskega pokala zaigral z ekipo B, in Borussia Moenchengladbach razšla 1:1 (0:1). Gostje so povedli z golom Francoza Alassaneja Plee (4.), v drugem delu pa je poravnal Portugalec Goncalo Mendez Paciencia (66).

Rumeno-črni so si zagotovili drugo mesto

Borussia iz Dortmunda je v 33. krogu nemškega prvenstva premagala zadnjeuvrščeni Greuther Fürth s 3:1 in si zagotovila naslov podprvaka. Dortmundčani na Bavarskem niso posebej blesteli, junak dvoboja pa je bil dvakratni strelec Julian Brandt. Prvi gol je dosegel v 26., drugega v 72., zmago pa je potrdil Felix Passlack v 77. minuti. Za zadnjeuvrščeno zasedbo iz Fürtha je edini gol dosegel Jessic Ngankam v 70. minuti.

Julian Brandt je zabil dva gola. | Foto: Reuters Julian Brandt je zabil dva gola. Foto: Reuters

Bayer je bil v Hoffenheimu na robu poraza, na koncu pa je vendarle osvojil vse tri točke. Za tretjeuvrščeno zasedbo iz Leverkusna je dva gola dosegel Čeh Patrik Schick (34., 76.), po enega pa Francoz Moussa Diaby (73.) in Argentinec Lucas Alario (91.). Za gostitelje sta zadela Francoz Georginio Rutter (22.) in Avstrijec Christoph Baumgartner (36.).