23.40

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,61

1

Brighton Manchester United Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo angleško prvenstvo

Torek, 15. 2. 2022, 23.40

Angleško prvenstvo, zaostala tekma 18. kroga

Ronaldo ga je končno dočakal

1

Cristiano Ronaldo | Cristiano Ronaldo je prekinil strelsko sušo. | Foto Reuters

Cristiano Ronaldo je prekinil strelsko sušo.

Nogometaši Manchester Uniteda so v zaostali tekmi 18. kroga angleškega prvenstva na Old Traffordu z 2:0 premagali Brighton & Hove Albion in se na lestvici zavihteli na četrto mesto. Rdeči vragi so prekinili niz treh tekem, na katerih niso okusili sladkosti zmage, Cristiano Ronaldo pa se je prvič po šestih tekmah vpisal med strelce in dočakal prvi zadetek v koledarskem letu 2022.

Atletico Manchester United
Sportal Švedski najstnik premagal Oblaka, sreča pustila na cedilu Atletico

Rdeči vragi so prekinili niz treh tekem, na katerih so zaman čakali na zmago. V začetku meseca so izpadli iz pokala FA, v prvenstvu pa padli na peto mesto, ki konec sezone ne prinaša vstopnice za ligo prvakov, zato si proti Brightonu niso smeli privoščiti spodrsljaja. Če United, eden najbogatejših otoških klubov, ne bi zaigral med evropsko elito, bi bil to velik udarec za klub. V tej sezoni je še v igri za evropsko krono, v osmini finala se bo udaril z Oblakovim Atleticom, prva tekma bo prihodnji teden v Madridu, do takrat pa čaka United še ena obveznost v domačem prvenstvu, nedeljska tekma proti Leeds Unitedu.

Ronaldo je povedel rdeče vrage v vodstvo z 1:0 v 51. minuti. | Foto: Reuters Ronaldo je povedel rdeče vrage v vodstvo z 1:0 v 51. minuti. Foto: Reuters

Manchester United je na zaostali tekmi 18. kroga premagal galebe, nekdanje soigralce Jana Mlakarja, in se povzpel na četrto mesto. Oba zadetka sta dosegla. V 51. minuti je bil uspešen Cristiano Ronaldo, ki je tako zadel prvič v polno po šestih tekmah, v sodnikovem podaljšku pa se je med strelce vpisal še Bruno Fernandes.