Angleško prvenstvo, 25. krog

Brazilec razveselil Liverpool, nov spodrsljaj Tottenhama

0,39

termometer

Fabinho, Jürgen Klopp, Liverpool | Fabinho je zadel za zmago Liverpoola. | Foto: Guliverimage
Fabinho je zadel za zmago Liverpoola. Foto: Guliverimage

Liverpool je danes na tekmi 25. kroga angleškega prvenstva z 1:0 ugnal Burnely. Edini zadetek na tekmi je v 40. minuti dosegel Fabinho. Redsi zdaj za vodilnim Manchester Cityjem, ki se je v soboto poigral z Norwich Cityjem (4:0), z odigrano tekmo manj spet zaostajajo devet točk. Z istim izidom je zmagal tudi Newcastle, na domačem stadionu je z 1:0 ugnal Aston Villo, strelec gola je bil novinec v ekipi Kieran Trippier.

Tottenham je na domačem terenu moral z 0:2 priznati premoč Wolvesom, West Ham in Leicester pa sta se razšla brez zmagovalca (2:2).

Vodilni Manchester City je soboto v gosteh napolnil mrežo Norwich Cityju (4:0), kar tri zadetke pa je dosegel Raheem Sterling. Njegov mestni tekmec Manchester United je doživel novo razočaranje. Na Old Traffordu je remiziral s Southamptonom (1:1), zvezdnik Cristiano Ronaldo pa ni zadel v polno že na šestem zaporednem nastopu. Takšnega niza ne pomni vse od leta 2010.

Cristiano Ronaldo letos še ni zatresel mreže tekmeca. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo letos še ni zatresel mreže tekmeca. Foto: Reuters

Nogometašem Manchester Uniteda je sprva kazalo dobro. Jadon Sancho je v 21. minuti popeljal rdeče vrage v vodstvo proti Southamptonu, ki je v prejšnji sezoni izgubil na Old Traffordu kar z 0:9. Gostje so v nadaljevanju zaigrali bolje in vrnili udarec Unitedu, ki je z remijem (1:1) zapravil priložnost, da bi se na lestvici zavihtel na četrto mesto. Portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je prejšnji teden praznoval 37. rojstni dan, ni navdušil s predstavo. Letos se še ni vpisal med strelce, njegova strelska suša traja že poldrugi mesec, v katerem je odigral šest tekem.

Raheem Sterling se je v Norwichu vpisal med strelce trikrat. | Foto: Reuters Raheem Sterling se je v Norwichu vpisal med strelce trikrat. Foto: Reuters

Chelsea Sportal Chelsea prvič svetovni klubski prvak

Severnolondonski derbi med Chelseajem in Arsenalom je zaradi obveznosti evropskega prvaka, ki je v soboto osvojil naslov svetovnega prvaka in v finalu po podaljšku premagal brazilski Palmeiras, prestavljen.