20. 10. 2022,
23.05

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Chelsea Tottenham Liverpool Arsenal Manchester United Manchester City Premier League angleško prvenstvo

Četrtek, 20. 10. 2022, 23.05

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 12. KROG

Derbi v Londonu prestavljen, Man United boljši od Tottenhama

Manchester United | Manchester United je  z 2:0 premagal Tottenham. | Foto Reuters

Manchester United je z 2:0 premagal Tottenham.

Nadaljujejo se boji v angleški premier ligi. V 12. krogu bi si morali nasproti stati vodilni ekipi Arsenal in Manchester City, a je tekma zaradi zaostale Arsenalove tekme evropske lige prestavljena. Je bil pa na sporedu derbi med Manchester Unitedom in tretjim Tottenhamom, ki se je končal z zmago gostiteljev (2:0).

Manchester United Cristiano Ronaldo
Sportal Ronaldo suspendiran, ker je odvihral domov pred koncem tekme

Manchester United je zdaj za Arsenalom, Manchester Cityjem, Tottenhamom in Chelseajem tretjeuvrščeni na lestvice premier lige. Gola za ekipo z Old Trafforda sta dosegla Fred v 47. in Bruno Fernandes v 69. minuti.

Spodrsljaj si je v 12. krogu privoščil Chelsea, ki prvič pod vodstvom novega trenerja Grahama Potterja ni zmagal, na gostovanju se je z Brentfordom razšel brez golov. Sicer je obdržal četrto mesto na lestvici, a se mu je United približal le na točko zaostanka.

Pot k vrhu nadaljuje Liverpool, ki je doma z 1:0 premagal West Ham, edini gol na tekmi je v 22. minuti dosegel Darwin Nuñez. Liverpoolčani so se že prebili na sedmo mesto, za četrtovrščenim Chelseajem zaostajajo le še štiri točke.

Termin prestavljene tekme med vodilnima Arsenalom in Cityjem še ni znan.