Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
29. 8. 2026,
22.09

Osveženo pred

1 ura, 33 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,91

Natisni članek

Natisni članek

Prva liga Telemach NK Maribor NK Maribor NK Celje NK Olimpija NK Olimpija FC Koper NK Bravo NŠ Mura NK Radomlje NK Aluminij NK Brinje Grosuplje NK Nafta Lendava

Sobota, 29. 8. 2026, 22.09

1 ura, 33 minut

1. SNL, sedmi krog

Novo razočaranje za Olimpijo, Bravo se je približal vrhu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,91
NK Radomlje : NK Olimpija | Olimpija je v Domžalah osvojila točko. | Foto Filip Barbalić

Olimpija je v Domžalah osvojila točko.

Foto: Filip Barbalić

Po pestrem evropskem in pokalnem dogajanju (in prvi veliki senzaciji) se nadaljuje slovensko državno prvenstvo. Olimpija je v sedmem krogu rane po novi blamaži v pokalu skušala zaceliti na gostovanju pri Radomljah, a sta se tekmeca razšla brez zadetkov. Bravo je v Stožicah z 2:0 ugnal Muro. Celje po spektaklu s Slovanom v nedeljo čaka drugačna realnost in gostovanje pri Brinju Grosuplju, v Lendavi pa bosta krog sklenila Nafta in Maribor. Krog se je v petek začel v Kidričevem, kjer je Koper v boju za drugo mesto z 1:0 premagal Aluminij.

Sobota, 29. avgust:

NK Olimpija, NK Celje (Dino Kojić, Vitor Campelos)
Sportal Celjani, poglejte Olimpijo: opozorilo je prišlo iz Trbovelj

Olimpija znova razočarana

Radomljani, brez kaznovanega kapetana Andreja Pogačarja in Florijana Mežnarja, ki je odšel k Empoliju, so na tekmo prišli z zadnjega mesta na lestvici in z le štirimi točkami, slabo popotnico pa so imeli tudi ljubljanski gosti, saj so med tednom izpadli iz pokalnega tekmovanja proti tretjeligašu, Rudarju iz Trbovelj. Jugoslav Trenčovski, še v prejšnji sezoni trener mlinarjev, je tokrat videl sicer veliko priložnosti svojih novih varovancev, a slaba realizacija je še naprej huda pomanjkljivost ljubljanske zasedbe. Ta je imela na koncu tudi nekaj sreče, da ni ostala povsem praznih rok.

V 15. minuti je pri domačih Jaša Martinčič zadel po kotu z desne strani, vendar je Martin Matoša dosodil prekršek v napadu nad Agustinom Doffom, tako da je ostali pri začetnem izidu. Obe strani sta imeli nato nekaj priložnosti, a brez uspeha, v 90. minuti pa je imel Saydou Bangura imenitno priložnost za zmagoviti gol, vendar je neoviran žogo poslal čez gol.

Bravo boljši od Mure

Tako Bravo kot Mura sta se v Stožicah pobirala po porazih v prejšnjem krogu. To je bolje uspelo Šiškarjem, ki so zmagali prvič po 3. krogu in so zdaj pri 11 točkah oziroma eni manj od vodilnih Maribora in Kopra. Mura ostaja pri sedmih točkah. 

Bravo je zmagal z 2:0. | Foto: Filip Barbalić Bravo je zmagal z 2:0. Foto: Filip Barbalić

Izbranci domačega stratega Aleša Arnola so povedli v 30. minuti. Po kotu z leve strani je Adnan Golubović izpustil žogo in padel, se tudi poškodoval in moral iz igre, iz bližine pa je nato zadel Marwann Nzuzi. Mura je bila še najnevarnejša ob koncu prvega polčas, ko je z glavo poskusil Kenan Kurtović, a je bil Matjaž Rozman na mestu. V 69. minuti je nato povečal prednost. Po nizki podaji z leve strani je bil v osrčju kazenskega prostora povsem sam Rok Kopatin in brez težav zadel za končnih 2:0.

Koper boljši od Aluminija

V Kidričevem sta se srečali ekipi, ki sta letos neuspešno predstavljali Slovenijo v Evropi, v prvenstvu pa sta povsem pri vrhu. V zadnjih dveh krogih ekipi nista bili poraženi, Aluminij je celo dvakrat zmagal. A na drugi zaporedni domači tekmi do tretjega uspeha zapovrstjo ni prišel, s tem pa je zamudil tudi priložnost, da Koprčane, ki so drugič zapovrstjo gostovali, prehitijo na drugem mestu prvenstvene razpredelnice.

Koper je po sedmih odigranih tekmah pri 12 točkah. | Foto: Aleš Fevžer Koper je po sedmih odigranih tekmah pri 12 točkah. Foto: Aleš Fevžer

Tekma ni navdušila, na igrišču sta bili ekipi enakovredni, Koprčani so eno od dveh priložnosti izkoristili, Kidričanih svojih ne. Koprčani so "šumarje" premagali četrtič zaporedoma in izkoristili svojo prvo priložnost na tekmi. V 53. minuti je iz na videz nenevarne akcije Fran Tomek z glavo asistiral Leu Rimcu, ki je sam stekel pred vratarja Florijana Raduho, žogo pa poslal pod prečko. Po prejetem golu so gostitelji pritisnili, toda pravih priložnosti si niso priigrali.

Kakšen bo odziv Celjanov?

Dva zanimiva obračuna bosta na sporedu v nedeljo. V pozno popoldanskem terminu velik izziv čaka Brinje Grosuplje. V goste prihajajo aktualni prvaki in udeleženci lige Europa.

"Dvigniti moramo glave. Igralci so opravili izjemno delo, prvič bomo zaigrali v ligi Europa in tudi na to moramo biti vsi skupaj ponosni. Prav tako se moramo že osredotočiti na nedeljsko tekmo, ker je tekma s Slovanom že preteklost," je po zgodovinskem večeru v knežjem mestu razlagal Vitor Campelos.

S kakšno zasedbo se bo gostovanja pri Brinju Grosuplju lotil Vitor Campelos? | Foto: Nik Moder/alesfevzer.com S kakšno zasedbo se bo gostovanja pri Brinju Grosuplju lotil Vitor Campelos? Foto: Nik Moder/alesfevzer.com

Portugalec je priznal, da je do srede razmišljal izključno o ligi prvakov, najbrž pa podobno velja tudi za marsikoga od njegovih varovancev. Zanimivo bo videti, v kolikšni meri je Celjanom že uspelo predelati boleč poraz.

Vodilna ekipa lige bo na delu na zadnjem obračunu kroga. Mariborčani bodo odpotovali pod lendavske vinograde. Nogometaši Nafte so pod špansko taktirko eno najprijetnejših presenečenj uvodnega dela sezone, med tednom so suvereno opravili tudi s prvim pokalnim izzivom, ko so s 5:0 odpravili nižjeligaša iz Črenšovcev.

Vijoličaste podobna naloga čaka prihodnji teden, ko bodo del nogometnega praznika v Slovenj Gradcu. Darko Milanič za zdaj suvereno krmari barko, ki je še pred nekaj meseci plula v sila razburkanih vodah, očitno pa v teh dneh pod Kalvarijo rešujejo še nekaj pomembnih kadrovskih izzivov.

Iz Kidričevega naj bi se v Ljudski vrt vrnila Eric Taylor in Vid Koderman, dokončno pa je Mariboru v slovo pomahal problematični Benjamin Tetteh.

1. SNL, sedmi krog:

Petek, 28. avgust:

Sobota, 29. avgust:

Nedelja, 30. avgust:

Lestvica

Najboljši strelci:

4 – Osuji (Aluminij)
3 – Maroša (Nafta), Rimac (Koper), Zorica (Nafta)
2 – Bosec (Radomlje), Butić (Mura), Cipot (Maribor), Kasalo (Mura), Manseri (Koper), Marsetič (Grosuplje), Mazie (Bravo), Petriško (Aluminij), Pihler (Nafta), Repas (Maribor), Sešlar (Celje), Tshipamba (Maribor), Urbančič (Olimpija)
...

Ne spreglejte