19. 1. 2008,
20.30

Sobota, 19. 1. 2008, 20.30

Zagrebčani boljši od Ljubljančanov

Košarkarji Geoplina Slovana so v 18. krogu lige NLB izgubili z Zagrebom s 67:83 (12:22, 32:45, 53:65).

Geoplin Slovan je doživel sedmi zaporedni poraz v ligi NLB (zadnja zmaga je datirana s 1. decembrom proti Ciboni), skupno že štirinajstega, tako da se nevarno približuje zadnjemu mestu na lestvici, ki prinaša neposredni izpad iz lige.

Pot do morebitne zmage so si Ljubljančani otežili že v prvem polčasu. V prvih desetih minutah so dovolili, da sta se razigrala Tomić (11 točk v prvi četrtini) in Vladović (9 točk), ko so se omenjenima pridružili še ostali igralci Zagreba, pa se je prednost podvojila. V 14. minuti so imeli Hrvati že 19 točk naskoka (35:16). Zaostanek so Slovenci sicer znižali, a na manj kot deset točk razlike jim ni uspelo priti. Nazadnje so bili temu cilju blizu ob koncu tretjega dela igre (64:53), v zadnjih desetih minutah pa so Zagrebčani rutinirano vknjižili drugo zaporedno zmago.

Geoplin Slovan bo v naslednjem krogu gostil FMP.