16.27

Saša Vujačić Beno Udrih

Nedelja, 10. 4. 2011, 16.27

Vujačić in Udrih razpoložena

Beno Udrih je s Sacramentom v košarkarski ligi NBA zmagal v gosteh pri Golden State, Saša Vujačić pa je z New Jerseyem izgubil na gostovanju pri Torontu.

Sacramento je zmagal v Oaklandu s 104:103, Savinjčan pa je v slabih 32 minutah dosegel 14 točk in prispeval šest podaj ter po tri skoke in ukradene žoge. New Jersey, za katerega igra Vujačič, je klonil v Torontu z 92:99.

Mariborčan je zaigral v začetni peterki mrežic in imel lepo minutažo, v 36:40 minute pa je dosegel 19 točk ter po tri podaje in skoke.

Chicago je slavil v Orlandu s 102:99, Oklahoma je na gostujočem igrišču ukanila Los Angeles Lakers s 120:106, Miami pa je na domačem igrišču dotolkel Boston s 100:77. Detroit je zmagal v Charlottu s 112:101, New York v Indianapolisu s 110:109, dve tekmi pa sta se končali z zmagama domačih zasedb: Memphis je ugnal New Orleans s 111:89, Dallas pa Phoenix s 115:90.

V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so do konca rednega dela še trije tekmovalni dnevi, znani pa so vsi udeleženci končnice. Nekatere najboljše ekipe so zaradi tega na malce manjših obratih, v naslednjih dneh bodo svojo pozornost namenili pripravam za neusmiljene izločilne boje. Na njih ne bo nobenega slovenskega košarkarja, Goran Dragič s Houstonom, Udrih s Sacramentom in Vujačič z New Jerseyjem se niso uvrstili med letošnje elitneže.

Kalifornijski dvoboj v Oaklandu je pripadel kraljem. Mož odločitve je bil Marcus Thornton, ki je dosegel zadnjih šest točk za svojo ekipo. Zmagoviti točki je prispeval 12,6 sekunde pred koncem tekme, pomemben delež pa je prispeval tudi Udrih. V obračunu povprečnežev je Toronto ukanil New Jersey. Pri poraženi ekipi je blestel Brook Lopez s 35 točkami.

V noči z nedelje na ponedeljek je bilo kar nekaj dvobojev imenitnih ekip, med najbolj zanimive je vsekakor spadala tekma med Miamijem in Bostonom. Ta se je končala z zanesljivim zmagoslavjem domače zasedbe, ki se je tako zavihtela na drugo mesto v vzhodni konferenci, tretjeuvrščeni Boston pa ima eno zmago manj. Miami se bo do konca rednega dela pomeril z Atlanto in Torontom, Boston pa z Washingtonom in New Yorkom. V primeru enakega števila zmag in porazov bodo drugo mesto zasedli kelti, saj so v tej sezoni trikrat ugnali vročico.

Chicago, najboljša ekipa vzhodne konference, je slavila v Orlandu. Blestel je Derrick Rose z 39 točkami, odločilni točki za zmago pa je s črte za proste mete dve sekundi pred koncem tekme dosegel Carlos Boozer. Jezerniki so doživeli že peti poraz v nizu, kot zadnji so jih premagali tekmeci iz Oklahome. Pri zmagovalcih sta bila najbolj učinkovita Kevin Durant z 31 in Russell Westbrook s 26 točkami, identičen izkupiček pa sta imela tudi najbolj učinkovita igralca domače zasedbe Kobe Bryant in Pau Gasol.

Kratkohlačniki so dosegli sedmo zaporedno zmago in so na šestem mestu vzhodne konference. Prvi mož tekme je bil v Indianapolisu Carmelo Anthony, ki je dosegel 34 točk, slabih pet sekund pred koncem pa je prispeval zmagoviti točki za končni izid 110:109.

Liga NBA, 10. april

Orlando Magic : Chicago Bulls 99:102 Anderson 28 in 10 skokov, Richardson 24; Rose 39, Deng 15

Miami Heat : Boston Celtics 100:77 James 27, Wade 14; Pierce 24, Garnett 21

Charlotte Bobcats : Detroit Pistons 101:112 Henderson 21, Diaw 20; Stuckey 24, Villanueva 20

Dallas Mavericks : Phoenix Suns 115:90 Nowitzki 19, Marion 18; Gortat 15, Dudley 11

Golden State Warriors : Sacramento Kings 103:104 Curry 27, Lee 24; Thornton 21, Cousins 15, Udrih 14, 3 skoki, 6 podaj, 3 ukradene žoge, 32 minut

Indiana Pacers : New York Knicks 109:110 Granger 20, Hibber 19; Anthony 34, Billups 21

Los Angeles Lakers : Oklahoma City Thunder 106:120 Bryant 31, Gasol 26; Durant 31, Westbrook 26

Memphis Grizzlies : New Orleans Hornets 111:89 Mayo 18, Allen 16; Belinelli 18, Ariza 11

Toronto Raptors : New Jersey Nets 99:92 Bayless 19, Johnson 18; Lopez 35, Vujačić 19, 3 skoki, 3 podaje, 1 ukradena žoga, 37 minut