Sani Bečirović Primož Brezec Saša Vujačić

Ponedeljek, 7. 1. 2013, 6.48

Vujačić blestel na derbiju

Rabuza

Saša Vujačić je ob dobri igri dobil turški derbi proti Fenerbahčeju. Bil je med glavnimi junaki velike zmage.

Vujačić se je z Efesom doma gostil vodilni Fenerbahče in prepričljivo slavil. Zmagali so z 18 točkami razlike (94:76), za zmagovalce pa je Vujačić v 25 minutah dosegel 18 točk. Odlično so odigrali predvsem zadnjo četrtino, v kateri so dosegli kar 34 točk in tako prekinili niz osmih zmag Fenebahčeja ter prevzeli vodstvo na lestvici.

Bečirović je minuli ponedeljek prvič izgubil v iranskem prvenstvu, a je vseeno blestel in le za malenkost zgrešil dvojni dvojček. Tekmo je končal pri 27 točkah, katerim je dodal še 10 skokov in devet podaj. Dvajsetico je presegel tudi Brezec, ki je ob zmagi nad češkim Nymburkom dosegel 22 točk in sedem skokov. Po nekaj slabših predstavah je dobro odigral tudi Jurak, ki pa ni mogel preprečiti novega poraza svoje Angelice Bielle. Jurak je prispeval 18 točk in šest skokov. Ob visoki zmagi Barcelone nad zadnjo Lagun Aro je Lorbek v le 14 minutah dosegel 11 točk, kaj več pa ni bilo potrebno, saj so Katalonci slavili kar za 38 točk (98:50).