13.45

Union Olimpija Krka Helios Domžale Zlatorog

Petek, 16. 12. 2011, 13.45

Olimpija rešila slovensko čast

V 12. krogu lige ABA so kot edini od slovenskih predstavnikov do zmage prišli košarkarji Uniona Olimpije, ki so v Stožicah premagali Hemofarm.

Crvena zvezda je z zmago proti Širokemu otvorila 12. krog lige ABA. Sobota je minila v znamenju gostovanj slovenskih ekip. Laščani so bili v prvem polčasu povsem enakovredni Bodućnosti, nakar so jim Črnogorci ušli za 10 točk in priključka niso več ujeli (81:75). Domžalčani so bili v Tel Avivu pred misijo nemogoče. Maccabi jim je že v prvi četrtini dal 29 točk, ob polčasu so domači vodili za 16, v drugem delu tekme pa le še povečevali prednost. Končni izid 94:56 je pomenil poraz Heliosa za 38 točk. Maccabi se je tako povzpel na prvo mesto prvenstvene lestvice, a jim po visoki zmagi nad Partizanom (75:57) zagrebška Cedevita sledi z enakim številom zmag (10). Krka je bila proti Radničkemu favorit, a je večji del srečanja zaostajala in kljub razpoloženemu Zoranu Dragiću klonila s 75:82.

Slovenske nastope je v nedeljo sklenila Union Olimpija, ki je v Stožicah premagala "farmacevte" iz Vršca. Zanimivo je bilo tudi na zagrebškem derbiju, ki je pripadel Zagrebu CO.