Sreda, 31. 3. 2021, 7.14

3 leta

Liga NBA, 30. marec

Košarkarski praznik v Denverju, Čančar jih je končno dočakal #video

Jamal Murray | Jamal Murray je bil s 27 točkami prvi strelec Denverja pri zmagi nad Philadelphio. | Foto Reuters

V noči na sredo so v ligi NBA odigrali le štiri tekme. Denver je brez pomoči Vlatka Čančarja, ki je dvoboj spremljal s klopi, premagal Philadelphio (104:95), sicer vodilno ekipo vzhodne konference. Prvič po izbruhu epidemije covid-19 so bili na tekmi v Denverju prisotni gledalci. Prevetreni Orlando je prekrižal načrte Los Angeles Clippers in ustavil njihov zmagoviti niz, Phoenix je na domačem parketu odpravil Atlanto, Washington pa je kljub novemu trojnemu dvojčku Russlla Westbrooka ostal praznih rok proti Charlottu.

Edini klub s slovenskim legionarjem, ki je bil aktiven v noči na sredo v ligi NBA, je bil Denver. Nuggets so na domačem parketu odpravili Philadelphio. Goste, za katere ni igral zvezdniški center Joel Embiid, so premagali s 104:95. Že po uvodni četrtini so vodili za +22, nato pa je prednost med srečanjem narasla do +25. Gledalci, ki so prvič od izbruha epidemije covid-19 spremljali dvoboj lige NBA v dvorani Ball Arena - prvič po 9. marcu 2020 -, so bili navdušeni. Zbralo se jih je 3.574.

Vrhunci dvoboja v Denverju, ki je prvič v tej sezoni potekal pred občinstvom:

Najboljši strelec srečanja je postal Jamal Murray. Kanadčan je dosegel 30 točk, Michael Porter Jr. jih je dodal 27, srbski as Nikola Jokić, ki so ga navijači večkrat pozdravili z vzklikanjem "MVP, MVP", saj spada med resnejše favorite za osvojitev prestižnega priznanja najkoristnejšega igralca rednega dela lige NBA, pa je prispeval 21 točk in deset skokov. Pri gostih ni nihče dosegel več kot 13 točk. Toliko jih je dosegel rezervist Tyrese Maxey, prav vse v zadnji četrtini.

Jamal Murray je po tekmi priznal, da mu navijači, če spremljajo tekmo na tribunah, vlijejo dodatnih moči:

Charlottu gre odlično brez Balla

Washington je kljub novemu trojnemu dvojčku Russlla Westbrooka, že 17. v tej sezoni, ostal praznih rok proti Charlottu, ki je po tem, ko je zaradi poškodbe desnega zapestja ostal brez La Mela Balla, kandidata za najboljšega novinca sezone, dobil kar štiri od petih tekem. Blestela sta Terry Rozier (27 točk) in Gordon Hayward (26 točk in 11 skokov). Pri gostiteljih je manjkal prvi strelec lige Bradley Beal, ki je zaradi poškodbe kolka izpustil še drugo tekmo zapored. Najboljši strelec srečanja je bil 23-letni Japonec Rui Hachimura, ki je s 30 točkami izenačil osebni rekord.

Za igralca tekme je bil izbran La Melo Ball:

Atlanta je na zadnjih petih srečanjih zmagala le enkrat. Na gostovanju pri Phoenixu je bila prekratka za sedem točk. Rezultat je bil še tri minute pred koncem poravnan na 105:105, nato pa so Sonca na krilih Jaeja Crowderja, ki je zadel pet trojk, nadigrala goste. Phoenix, ki je v odlični formi, saj je na zadnjih sedmih tekmah zmagal kar šestkrat, je pred tem vodil že za +16. Atlanta je drugi polčas odigrala brez Johna Collinsa, ki si je poškodoval levi gleženj.

Luka Dončić
Sportal Zmagovalna vrnitev Dončića in Dragića, zgodovinska noč Westbrooka
Luka Dončić
Sportal Luka Dončić ima dovolj klopi

Dončić in Dragić v noči na četrtek

Dallas bo z Luko Dončićem naslednjič nastopil v noči na četrtek, ko bo gostoval pri Bostonu, Miami pa se bo isti večer z Goranom Dragićem mudil pri Indiani. Čančarjev Denver bo prihodnjič na delu v noči na petek na gostovanju pri Los Angeles Clippers.