13. 11. 2023,
20.26

5 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,03

Triglav Kranj Šenčur Gorenjska gradbena družba Hopsi Polzela Šentjur LTH Castings KK Podčetrtek KK Ilirija Kansai Helios Domžale kk Rogaška KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM

Ponedeljek, 13. 11. 2023, 20.26

LIGA NOVA KBM, 7. KROG

V Škofji Loki zmagovalec znan šele po dveh podaljških

Luka Bassin | Luka Bassin je LTH Castings popeljal do zmage nad Triglavom. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Luka Bassin je LTH Castings popeljal do zmage nad Triglavom.

Po koncu stavke košarkarskih sodnikov in doseženem dogovoru s predstavniki klubov se je v petek znova zavrtelo kolesje košarkarske lige Nova KBM. Košarkarji Šenčurja so v uvodni tekmi 7. kroga državnega prvenstva gostili Kansai Helios Domžale in ga premagali z 82:70. V soboto je Ilirija s 83:80 odpravila Šentjur, LTH Castings pa je v Škofji Loki po podaljšku s 103:97 premagal Triglav. V ponedeljek so Hopsi prišli do prve zmage v sezoni, ko so z 89:78 premagali Terme Olimio.

KZS, Košarkarska zveza Slovenije, splošna
Sportal Uradno: konec stavke, zelena luč za nadaljevanje tekmovanj

Ljubljanska Ilirija je kljub odsotnosti Tadeja Fermeta v soboto domačem Tivoliju premagala Šentjur in se s četrto zmago na lestvici točkovno izenačila z današnjimi tekmeci. Obe zasedbi imata štiri zmage in tri poraze. Ekipi sta se v zadnjih deset minut dvoboja podali poravnani, varovanci domačega stratega Stipeta Modrića pa so z delnim izidom 7:0 povedli za štiri točke, po atraktivnem zabijanju Sergeja Macure in dodatnem prostem metu pa ušli na +5 (76:71).

Gosti se niso predali, znižali so na 74:76, po lepem prodoru Luke Kureža pa je Ilirija 37 sekund pred koncem znova povedla za štiri. Po zgrešeni trojki košarkarjev Šentjurja so nato domači z natančnimi prostimi meti izničili kasnejše uspešne napade tekmecev ter poskrbeli, da je zmaga ostala v Tivoliju.

V Škofji Loki odločila dva podaljška

LTH Castings so po težko prigarani domači zmagi proti ECE Triglavu iz Kranja ena od štirih ekip domačega prvenstva s štirimi zmagami in tremi porazi. Varovanci Luke Bassina so v tretji četrtini dvakrat povedli za devet točk, v zadnji pa tudi za deset. Še 27 sekund pred koncem so imeli sedem točk naskoka (78:71). Toda gosti se niso dali, po ukradeni žogi in dveh trojkah Lovra Urbihe so 1,8 sekunde pred koncem izenačili ter izsilili podaljšek. Tudi po prvih petih minutah dodatne igre ni bilo zmagovalca, so pa v drugem podaljšku nato domači le dovolj ušli tekmecem in jim preprečili vnovično vrnitev.

Šenčur je ugnal Helios. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Šenčur je ugnal Helios. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Šenčur boljši od Heliosa

Košarkarji Šenčurja so v petek dosegli četrto zmago v sezoni, Domžalčani pa so doživeli drugi zaporedni poraz. Dvomov o zmagovalcu petkovega obračuna pravzaprav ni bilo že od začete četrtine. Domače vodstvo s 6:0 in 10:2 je bilo dovolj trden temelj, da se Kansai Helios ni več mogel približati. Ob koncu prve četrtine je Šenčur vodil za 14, potem ko je v zadnjih desetinkah trojko zadel Balša Dragović. Nadaljevanje je prineslo podobno razmerje, Domžalčani pa so zapretili ob koncu tretje četrtine; razliko so takrat spravili pod deset (58:51), tudi po trojki Blaža Mahkovica v zadnji sekundi. A nalet se ni nadaljeval v zadnji četrtini, ko so domači spet brez večjih težav prišli do dvoštevilčnega naskoka, tako da v končnici ni bilo pravega boja za zmago, saj so Gorenjci tekmo rutinsko pripeljali do konca.

Nadomestni termin za odpadlo četrtkovo tekmo Rogaške in Krke še ni znan.