Sreda, 4. 3. 2020, 6.39

Liga NBA, 3. marec

Šok za Denver Vlatka Čančarja, 51 točk LeVerta za zmago Brooklyna #video

1

Caris LeVert | Brooklyn Nets so na krilih Carisa LeVerta, ki je dosegel 51 točk, s 129:120 v podaljšku premagali Boston. | Foto Reuters

Najskromnejša ekipa v ligi NBA Golden State Warriors je ponoči v gosteh presenetila Denver Nuggets in jih po preobratu ob koncu tretje četrtine premagala z rezultatom 116:100. Slovenski košarkar Vlatko Čančar je sicer dobil priložnost za igro, a je v skromno odmerjenem času na parketu, eni minuti, njegova statistika ostala nedotaknjena. Los Angeles Lakers so doma premagali Philadelphio (120:107), Brooklyn Nets pa so v podaljšku na krilih Carisa LeVerta (51 točk) s 129:120 strli odpor Bostona.

Oglejte si vrhunce obračuna med Denver Nuggets in Golden State Warriors

Po precej izenačeni prvi četrtini tekme med košarkarji Denver Nuggets in Golden State Warriors so igralci Denverja v drugi četrtini z delnim izidom 33:23 prvi polčas končali z devetimi točkami prednosti, a se je v drugem polčasu slika postavila na glavo.

Bojevniki so tretjo četrtino končali s točko naskoka (82:81 oziroma delnim izidom 33:23, trojko je ob zvoku sirene zadel Jordan Poole), v zadnji četrtini pa tekmo povsem obrnili v svojo korist.

K zmagi letos najslabše ekipe v ligi NBA sta največ prispevala Andrew Wiggins z 22 točkami in desetimi asistencami in Eric Paschall z 22 točkami (od tega jih je devet dosegel v zadnji četrtini), ki je v igro vstopil s klopi.

Pri Denverju sta bila najkoristnejša Paul Millsap in Will Barton z 18 točkami in Nikola Jokić, ki se je ustavil pri 16 točkah in 13 skokih.

Trener Mike Malone je priložnost namenil tudi slovenskemu igralcu Vlatku Čančarju, a temu v minuti igre ni uspelo spremeniti svoje igralske statistike. Vse statistične kolone so žal ostale prazne.

Denver je s presenetljivim porazom padel na tretje mesto zahodne konference (41-20), potem ko jih je prehitelo moštvo Los Angeles Clippers (42-19) z zmago proti Oklahomi v gosteh s 109:94. Za Clipperse je Kawhi Leonard dosegel 25 točk.

Caris LeVert in njegovih 51 točk za Brooklyn:

Točkovni rekord kariere za LeVerta

Presenetili so tudi košarkarji Brooklyn Nets, ki so v Bostonu v podaljšku s 129:120 premagali Boston Celtics in prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Glavnino dela je opravil Caris LeVert, ki je dosegel 51 točk, kar je njegov rekord kariere. Kar 37 točk je prispeval v zadnji četrtini, podpisal pa se je tudi pod vseh 11 točk svoje ekipe v podaljšku.

Mrežice (27-33) so z zmago preskočile Orlando Magic (27-34) na sedmem mestu vzhodne konference, Boston (41-19) ostaja tretji.

Tesno v Charlottu

Tekma v Charlottu se je razpletla v korist gostujoče ekipe. San Antonio Spurs so bili boljši s 104:103. To je tudi prva trenerska zmaga za Tima Duncana, nekdanjega zvezdnika Spursov, s katerimi je osvojil pet šampionskih prstanov v ligi NBA. Duncan je na tekmi nadomeščal glavnega trenerja Ostrog Gregga Popovicha, ki je obračun izpustil iz osebnih razlogov.

Dončić prvič proti visoko opevanemu Williamsonu

Dallas bo ponoči gostil New Orleans, kar pomeni, da se obeta tudi prvi obračun med Luko Dončićem in Zionom Williamsonom, prvim izborom na lanskem naboru lige NBA.

V noči na četrtek bo igral tudi Miami Gorana Dragiča. Vročica (39-22) se bo v floridskem derbiju udarila z Orlandom.

Košarkarji Toronto Raptors (43-18) so v gosteh premagali Phoenix Suns s 123:114. Kar trije košarkarji lanskih prvakov so ob tem dosegli več kot 25 točk. Pascal Siakam je prispeval 33 točk, Kyle Lowry 28, Norman Powell pa 26.

Vodilno moštvo zahoda ostaja Los Angeles Lakers (47-13). Jezerniki so v Staples Centru ugnali Philadelphio (37-25), potem ko sta predvsem v drugi četrtini blestela Anthony Davis in LeBron James. Ustvarila sta razliko 18 točk in moštvo iz mesta angelov usmerila proti zanesljivi zmagi s 120:107.

V boju za zadnje mesto, ki še pelje v končnici, je udarec utrpelo moštvo New Orleans Pelicans (26-35). Ti so na domačem parketu priznali premoč odpisani Minnesoti Timberwolves s 134:139, kljub 27 točkam Jrua Holidayja, 26 Lonza Balla in 25 Ziona Williamsona, ki nadaljuje dobre predstave v dresu Pelikanov.