Los Angeles Clippers Golden State Warriors Philadelphia 76ers Indiana Pacers Luka Dončić Luka Dončić NBA Liga NBA Liga NBA

Ponedeljek, 28. 10. 2024, 7.46

Liga NBA, 27. oktober

Nova čarovnija Luke Dončića, ki je ne vidiš vsak dan #video

Luka Dončić | Luka Dončić si na lestvici najboljših strelcev lige NBA deli prvo mesto. | Foto Reuters

Luka Dončić si na lestvici najboljših strelcev lige NBA deli prvo mesto.

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA odigranih šest tekem. Dogajanje se je začelo z nedeljsko matinejo v Indianapolisu, kjer se je prve zmage v tej sezoni po podaljšku veselila Philadelphia, Maxime Tobey pa je dosegel kar 45 točk. V zadnjem srečanju večera sta se v San Franciscu udarila soseda iz Kalifornije, Golden State in LA Clippers (104:112). Luka Dončić, ki si po dveh nastopih na lestvici najboljših strelcev deli prvo mesto, bo z Dallasom ponovno na delu v noči na torek, ko bo v Teksasu pričakal Utah. Na zadnjem gostovanju v Phoenixu je postala viralna njegova čarovnija, ko je na ogrevanju zadel neverjeten met, ki so mu zaploskali tudi navijači Sonc.

kevin_thumb
Sportal Hm, kaj je zabrusil Luki Dončiću? #video

Maxey dosegel 45 točk, Haliburton izsilil podaljšek

Tyrese Maxey je kot prvi košarkar v ligi NBA v tej sezoni dosegel vsaj 45 točk. | Foto: Reuters Tyrese Maxey je kot prvi košarkar v ligi NBA v tej sezoni dosegel vsaj 45 točk. Foto: Reuters Nedeljsko dogajanje v ligi NBA se je začelo v dvorani Gainbridge Fieldhouse v Indianapolisu. Philadelphia je brez poškodovanega centra Joela Embiida (levo koleno) v sezono, od katere po prihodu donedavnega zvezdnika LA Clippers Paula Georgea pričakuje veliko, vstopila z dvema porazoma. 76ers so, čeprav znova niso mogli računati na Georga, saj ga ovirajo bolečine v kolenu, vendarle prekinili črni niz. Na gostovanju so premagali Indiano s 118:114, dvoboj pa je bil odločen šele po podaljšku. V njem je Tyrese Maxey dosegel kar deset od skupno 13 točk Philadelphie, dvoboj pa je končal pri 45 točkah, kar je najboljši strelski dosežek v ligi NBA v tej sezoni.

Pri gostiteljih je za razliko do zadnje tekme, ko je Indiana doživela prepričljiv poraz proti New Yorku (98:123), Tyrese Haliburton pa se sploh ni vpisal med strelce (iz igre je zgrešil vseh osem metov, od tega kar sedem za tri točke), najboljšemu košarkarju Pacersov šlo bistveno bolje.

"Cirkuška" trojka, s katero je Haliburton izsilil podaljšek:

Tokrat je prispeval 22 točk in zadel tudi cirkuško trojko, ko je dobre tri sekunde pred koncem rednega dela izsilil podaljšek. Ko je Philadelphia proti koncu podaljška povedla 116:144, je imel Haliburton na voljo dva prosta meta, a je oba zapravil.

Prvi letošnji zmagi za Portland in Brooklyn

Ekipi Portland Trail Blazers in Brooklyn Nets sta zabeležili prvi zmagi v nedavno začeti sezoni. Portland je premagal New Orleans Pelicans s 125:103, Brooklyn pa je ugnal grškega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa in njegov Milwaukee Bucks s 115:102.

Jerami Grant je dosegel 28 točk, Anfernee Simons pa 27, vseh pet članov prve peterke Portlanda je zabeležilo dvomestno število točk. DeAndre Ayton je zbral 17 točk in 12 skokov za Blazers, ki v drugem polčasu niso zaostajali. Pelikane je s 27 točkami vodil CJ McCollum, po 14 sta jih prispevala Zion Williamson in Brandon Ingram.

V Brooklynu je Cam Thomas dosegel 32 točk, Dennis Schröder pa jih je dodal 29, s tem sta poskrbela za prvo zmago Nets pod vodstvom španskega trenerja Jordija Fernandeza. Nets so v tretjo četrtino prišli z vodstvom 83:78 in se izvlekli v zadnjem delu s pomočjo 11 točk Thomasa. Antetokounmpo je dosegel 22 točk in 12 skokov, Damian Lillard pa je dodal 21 točk za Bucks, ki so po zmagi na uvodu sezone izgubili dvakrat zaporedoma.

Oklahoma City je izboljšala izid sezone na 3-0, saj je Shai Gilgeous-Alexander dosegel 35 točk, 11 skokov, devet podaj in po tri ukradene žoge in blokade, gostitelji iz ekipe Thunder pa so zmagali nad Atlanto s 128:104. Chet Holmgren je dodal 25 točk, Jalen Williams 20. Trae Young je vodil Atlanto s 24 točkami, prvi izbor na prejšnjem naboru lige NBA Francoz Zaccharie Risacher je dodal 13 točk za Hawks.

Na gostovanju pri Golden Statu je James Harden dosegel 23 točk in 11 podaj, Ivica Zubac pa 23 točk, 18 skokov in šest podaj za slavje Los Angeles Clippers s 112:104 nad Warriors. Zvezdnik domačih Stephen Curry (18 točk, 6 podaj), štirikratni prvak lige NBA, je zaradi poškodbe levega gležnja zapustil igro v zadnji četrtini.

Luka Dončić
Sportal Dončićevih 40 točk je bilo premalo #video

Luka na ogrevanju dosegel neverjeten koš

Slovenski as Luka Dončić bo z Dallasom znova na delu v noči na torek, ko bo gostil Utah Jazz. Na gostovanju v Phoenixu (102:112) je poskrbel za novo čarovnijo. 25-letni superzvezdnik Dallasa je na tej tekmi dosegel 40 točk. Že petič v karieri je proti Soncem dosegel vsaj 40 točk, na lestvici najboljših strelcev, na kateri je bil v prejšnji sezoni najboljši, pa si že deli vodilni položaj. Po srečanju je bilo veliko govora o provokaciji Kevina Duranta, ki jo je namenil Dončiću, viralen pa je postal tudi nov čudežni koš slovenskega košarkarskega genija.

Izjemen koš Luke Dončića na ogrevanju:

Dončić, znan po najrazličnejših vragolijah in zmožnostih doseganja košev z nemogočih in zelo težkih položajev, je navdušil zbrane na ogrevanju. Dosegel je zelo atraktiven koš, ki so mu zaploskali tudi zbrani domači ljubitelji košarke, s tem pa je svoj že tako bogat opus košarkarskih mojstrovin obogatil z novim posnetkom.

Najboljši strelci lige NBA v sezoni 2024/25:

1. Anthony Davis (LA Lakers) 34,0 (3 odigrane tekme)
1. Luka Dončić (Dallas) 34,0 (2)
1. Trae Young (Atlanta) 34,0 (2)
4. Jayson Tatum (Boston) 33,0 (3)
5. LaMelo Ball (Charlotte) 31,7 (3)
6. Giannis Antetokounmpo (Milwaukee) 31,5 (2)
7. Tyrese Maxey (Philadelphia) 31,3 (3)
8. Cam Thomas (Brooklyn) 30,0 (2)
9. Damian Lillard (Milwaukee) 29,0 (2)
10. Kevin Durant (Phoenix) 28,7 (3)
11. Nikola Jokić (Denver) 28,5 (2)
12. Anthony Edwards (Minnesota) 27,7 (3)

Liga NBA, 27. oktober:

Sportal Chicago v NBA pokvaril domači večer Milwaukeeja #video
Luka Dončić, Dallas Mavericks
Sportal Dallas zmagovito odprl sezono, Luka Dončić se je razigral šele v drugem polčasu