Kyrie Irving Memphis Grizzlies Luka Dončić Luka Dončić Dallas Mavericks Liga NBA

Torek, 21. 3. 2023, 6.50

Liga NBA, 20. marec

Dallas je bil na dobri poti, a jih je v zadnji četrtini odrezalo

1

Jaren Jackson Jr. | Memphis Grizzlies so zasluženo zmagali na domačem parketu. | Foto Reuters

Memphis Grizzlies so zasluženo zmagali na domačem parketu.

Dallas Mavericks je v noči na torek v gosteh brez Luke Dončića doživel poraz proti Memphis Grizzlies, potem ko se je tekma končala z izidom 112:108. Dallas je bil do zadnje četrtine na dobri poti do zmage, nato pa jih je odrezalo.

Denver Nuggets Vlatko Čančar
Sportal Čančar in Dragić zmagala, a nista stopila na parket #video

Soigralci Luke Dončića – ta zaradi poškodbe leve stegenske mišice ni igral že peto tekmo zapored – so pred zadnjo četrtino vodili za 13 točk (83:96), a te prednosti niso znali zadržati. Domači košarkarji so bistveno bolje zaigrali v obrambi in na ta način ustavili Kyrieja Irvinga. Košarkarji v zadnjih šestih minutah tekme niso dosegli niti enega koša iz igre.

"Povedli smo za 16 točk in morali bi ohraniti prednost. V zadnjem delu igre smo zgrešili nekaj odprtih metov. Zadnje čase se veliko ukvarjamo z lestvico na zahodu. Naš cilj je še vedno zmaga na vsaki tekmi, saj si želimo zagotoviti prednost domačega parketa v prvem krogu končnice," je po tekmi dejal Christian Wood, ki je zbral 20 točk.

"To ni dovolj, moramo biti boljši v napadu," je po porazu v dvorani FedExForum dejal trener Jason Kidd.

V zadnji četrtini je Memphisu uspelo priti do vodstva

Že na začetku zadnje četrtine je Grizlijem uspelo zmanjšati zaostanek in so prišli le na pet točk razlike. Pet minut pred koncem pa so že imeli vodstvo 104:103. V nadaljevanju tekme je bil rezultat zelo tesen, šele 36 sekund pred koncem si je Memphis ustvaril razliko petih točk (110:105). Te prednosti niso zapravili in zasluženo slavili.

Memphis Grizzlies so trenutno na drugem mestu zahodne konference. | Foto: Reuters Memphis Grizzlies so trenutno na drugem mestu zahodne konference. Foto: Reuters

Pri Memphisu je bil z 28 točkami najbolj razpoložen Jaren Jackson Jr., Desmond Bane pa se je tokrat ustavil pri 17 točkah.

Kyrie Irving je bil z 28 točkami sicer najboljši strelec Dallasa, a v zadnji četrtini ni dosegel niti točke. Pri Dallasu sta po 20 točk dosegla Jaden Hardy in Christian Wood.

Memphis je trenutno s 44 zmagami in 27 porazi na drugem mestu zahodne konference, medtem ko je Dallas s 36 zmagami in 36 porazi na sedmem mestu. Razlike med ekipami na zahodu pa so zelo majhne.

V noči na četrtek Dallas čaka še ena zahtevna tekma

V noči na četrtek bo Dallas gostil Golden State Warriors, aktualne prvake lige NBA. Bojevniki so v torek premagali Houston Rockets (108:121). Prvi zvezdnik ekipe Stephen Curry je na tej tekmi dosegel 30 točk, Klay Thomspon jih je prispeval 29.

Sixers so zdrsnili na tretje mesto

V vzhodni konferenci so Philadelphia 76ers izgubili s 105:109 po dveh podaljških proti Chicago Bulls, poraz pa jim je za zdaj onemogočil predčasno uvrstitev v končnico. Sixers so zdrsnili na tretje mesto za Boston Celtics.

New York Knicks pa so po treh zaporednih zmagah tokrat s 134:140 izgubili proti Minnesota Timberwolves, ki so se spet približali Dallasu. Knicks so kljub porazu še vedno peti na vzhodu.

Liga NBA, 20. marec:

Maxi Kleber
Sportal Nor zaključek v Kaliforniji: Kleber s trojko ob sireni za veliko zmago Dallasa #video