Bitka vročih želez srbskemu zvezdniku, Miami poražen

1

Nikola Jokić James Harden | Nikola Jokić je z Denverjem ugnal Houston Jamesa Hardna. | Foto Reuters

Nikola Jokić je z Denverjem ugnal Houston Jamesa Hardna.

Na obračunu med Denver Nuggets in Houston Rockets so s 136:122 slavili prvi, ki so se že ob polčasu ustavili pri 83 točkah. Spet je blestel Srb Nikola Jokić, ki mu je do novega trojnega dvojčka zmanjkala asistenca, James Harden je na drugi strani vknjižil 30 točk. Miami okrevajočega Gorana Dragića priznal premoč Oklahomi.

Eden bolj zanimivih večerov v ligi NBA se je odvil v Pepsi Centru v Denverju, kjer so se gledalci razveselili zmage domačega moštva. Ta je Houstonu Jamesa Hardna v prvi četrtini dopustil 43 točk, a nadaljeval precej bolje. Gostitelji so ob polčasu nasprotnikom nasuli 83 točk in vodili za 12. V nadaljevanju so prednost zvišali tudi na 20, na koncu pa slavili s 136:122.

Ob zmagi se je spet izkazal Srb Nikola Jokić, ki bo kmalu dočakal prvo tekmo All star. Triindvajsetletnik se je ustavil pri 31 točkah, 13 skokih in devetih asistencah. Malik Beasley je ob zmagi dosegel 35 točk. Pri Houstonu je bil točkovno najbolj razpoložen Harden s 30 točkami.

Vročica brez Dragića praznih rok proti Oklahomi

Miami Heat je brez poškodovanega Gorana Dragića gostil Oklahomo in izgubil s 102:118. Pri gostih je bil ob sedmi zaporedni zmagi razigran Paul George s 43 točkami, Russell Westbrook pa je vknjižil trojni dvojček (14 točk, 12 skokov, 14 asistenc). Vročica, največ točk, 21, je zabeležil Kelly Olynyk, po drugem zaporednem porazu zaseda osmo mesto vzhoda.

Paul George je ob zmagi nad Miamijem končal pri 43 točkah. | Foto: Reuters Paul George je ob zmagi nad Miamijem končal pri 43 točkah. Foto: Reuters

Košarkarji Charlotte Hornets so s 100:92 ugnali Memphis, Boston je v gosteh premagal najbolj skromno moštvo lige New York Knicks, Utah Jazz pa je pred domačimi gledalci odpravil Atlanto