liga ABA ABA KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Nedelja, 13. 3. 2022, 23.11

LIGA ABA, 22. KROG

Olimpija nadaljuje zmagoviti niz, Krka v vse večjih težavah

2

Liga Aba: Cedevita Olimpija - Mega | Cedevita Olimpija je v Stožicah z 92:81 premagala Mego. | Foto Nik Moder/Sportida

Cedevita Olimpija je v Stožicah z 92:81 premagala Mego.

Cedevita Olimpija je v 22. krogu lige ABA v nedeljo v Stožicah z 92:81 ugnala Mego, to pa je bila za Ljubljančane že 12. zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih in 13. v jadranski ligi. Krka se je v soboto mudila na pomembnem gostovanju pri Borcu, tekmo izgubila z 68:77 in ostaja prikovana na dno lestvice. Cedevita Olimpija bo v nedeljo na domačem parketu v Stožicah gostila Mego. V petek sta do zmag prišli ekipi Igokee in Splita, ki bije trd boj s Krko za obstanek v ligi.

Košarkarji Cedevite Olimpije so zmagoviti niz v vseh tekmovanjih povišali na dvanajst tekem. V 22. krogu lige Aba so premagali Mego z 92:81 in se utrdili med prvimi štirimi ekipami na lestvici.

Za Ljubljančane je to četrta zaporedna zmaga v ligi Aba in trinajsta skupno. Budućnost ima zmago več in dve tekmi manj, vodilna Partizan in Crvena zvezda pa sta pri sedemnajstih zmagah, Igokea pa je s tekmo več pri dvanajstih.

Izbranci trenerja Jurice Golemca se Megi sicer niso oddolžili za visok poraz na prvi tekmi v Beogradu (104:75), so pa do zmage prišli suvereno in zasluženo. Vodili so praktično vseh 40 minut in četudi njihova prednost ni prešla trinajstih točk (56:43), Beograjčani niso prišli do priložnosti za preobrat.

Fotogalerija s tekme v Stožicah (Nik Moder/Sportida):

1 / 57

Cedevita Olimpija je imela znova širok nabor razpoloženih igralcev; šest jih je prišlo do dvomestnega števila točk. S statističnim indeksom 30 je izstopal Alen Omić, ki je zbral 12 točk, 12 skokov in pet podaj. Edo Murić (indeks 25) je dosegel 16 točk in ujel osem odbitih žog, po 14 točk sta prispevala Jaka Blažič in Yogi Ferrell, trinajst Zoran Dragić, dvanajst pa Jacob Pullen.

Cedevito Olimpijo nova tekma čaka že v ponedeljek v ligi Nova KBM proti Ggd Šenčurju. V sredo bo v evropskem pokalu gostovala v Bologni, naslednja preizkušnja v ligi Aba pa jo čaka v soboto, 19. marca, v Zadru.

Krka prikovana na dno

Košarkarji Krke so z zadnjega mesta na lestvici šli v boj z Borcem in iskali svojo peto zmago na 20. nastopu. Toda v izenačeni tekmi se je nekoliko bolje znašla domača zasedba, ki je tako vpisala osmo zmago.

Novomeščani so na tekmi prvič tehtnico resneje nagnili na svojo stran v drugi četrtini, ko so povedli tudi za enajst točk ter z lepo zalogo šli na glavni odmor.

Po njem so se spet prebudili domačini, ki so hitro ujeli priključek, izenačili na 39:39, pozneje pa tudi znova prešli v vodstvo. Toda Novomeščani jih niso spustili predaleč in še pred koncem tretje četrtine poskrbeli za zanimivih zadnjih deset minut.

Vrhunci tekme:

V teh je Borac povedel za šest točk, imel takšno prednost še dve minuti in pol pred koncem, toda Krko je nato v igro vrnil Miha Lapornik, ki je minuto pred koncem zadel trojko za 68:70.

Sledil pa je zgrešen poskus za tri točke Roka Stipčevića, nato pa še izgubljena žoga Adonisa Thomasa, kar je botrovalo novi večji prednosti domače zasedbe, 23 sekund pred koncem je namreč povedla s 74:68 in zapečatila usodo Krke.

Pri domačih je bil s 23 točkami najboljši Hunter Hale, pri gostih pa Thomas z 19.

Krka bo v 23. krogu prihodnjo nedeljo gostila FMP.

Liga ABA, 22. krog:

Petek, 11. marec:
Igokea : Zadar 79:67
Jošilo 17, Waller 15; Carter in Thompson (11 sk.) 16

Split : Mornar 76:67
Jones 18 (8 sk.), Perković in Shorter 14; Jeremić 20, Smith 14 (7 sk.)

Sobota, 12. marec:
Borac : Krka 77:68 (12:15, 25:34, 53:54)
Hale 23 (5 as.), Pecarski 15 (6 sk.), Marinković 11; Thomas 19, Lapornik 13, Macura 13 (6 sk.)

Nedelja, 13. marec:
Cedevita Olimpija : Mega 92:81
Murić 16, Ferrell in Blažič po 14, Dragić 13, Pullen in Omić po 12; Đurišić 16, Matković in Simanić po 15

Budućnost : Partizan 72:80
Perry 16, Cobbs 15; Avramović in Madar po 13, … Gregor Glas 0 točk, 1 izgubljena žoga in en prekršek v 1:48 igre.

FMP : Cibona 76:71