KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija ABA liga ABA

Ponedeljek, 7. 3. 2022, 19.56

LIGA ABA, 21. KROG

Zlata vredna zmaga Krke v ligi ABA

Liga ABA: Mornar - Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je v Baru prišla do pomembne zmage. | Foto Mornar/Media Pro

Cedevita Olimpija je v Baru prišla do pomembne zmage.

Cedevita Olimpija je v 21. krogu lige ABA v gosteh nadigrala Mornar s 101:79. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je tako prišla do že devete zaporedne zmage, v nedeljo pa je še kako pomembno zmago v boju za predzadnje mesto v tekmovanju dosegla Krka. Novomeščani so po hudem boju na domačih tleh premagali Split s 87:84. Partizan je v derbiju kroga premagal Crveno zvezdo.

Cedevita Olimpija
Sportal Šenčur porazil Krko, Helios boljši od Podčetrtka

Košarkarji Cedevite Olimpije so se po tritedenski prekinitvi vrnili v ligo Aba z zmago na gostovanju pri Mornarju. To je njihova dvanajsta skupno, sedma v zadnjih devetih nastopih v regionalnem tekmovanju oziroma tretja v nizu.

Ljubljančani so se z zmago utrdili na četrtem mestu; za tretjo Budućnostjo imajo dve zmagi zaostanka, pred zasledovalci pa dva uspeha prednosti. Do konca rednega dela lige Aba je še sedem krogov.

Cedevito Olimpijo do konca marca čaka enajst srečanj v treh različnih tekmovanjih. V prihodnjih devetih dneh bo odigrala štiri na domačem parketu; sredi tedna v evropskem pokalu proti Budućnosti in Promitheasu, nato naslednjo nedeljo v ligi Aba proti Megi in dan kasneje še v ligi Nova KBM z Ggd Šenčurjem.

Cedevita Olimpija je drugič v sezoni lige Aba presegla mejo 100 točk. V Baru je vodila večji del srečanja, zmago pa je potrdila v zaključku tretjega dela igre in na začetku zadnje četrtine, ko je povedla z 19 točkami prednosti.

Šest varovancev trenerja Jurice Golemca je imelo dvomestno število točk. Po 17 sta jih dosegla Yogi Ferrell (trojke 5:7) in Jacob Pullen (trojke 3:6), 15 jih je zbral Zoran Dragić, dvanajst Edo Murić, enajst Zach Auguste (8 skokov) in deset Alen Omić (6 skokov).

Pomemben korak Krke k obstanku

Košarkarji Krke so naredili pomemben korak k obstanku v ligi Aba. Proti edinemu tekmecu na dnu razpredelnice so prekinili niz dvanajstih porazov - nazadnje so zmagali konec oktobra lani - in Split prehiteli za eno zmago.

Krka ima štiri zmage, Split, ki ima z Novomeščani boljše razmerje, saj je prvo tekmo dobil za deset točk, ostaja pri treh, ostale ekipe pri dnu lestvice pa so pri sedmih zmagah.

Krka je v zelo pomembnem srečanju premagala Split in prekinila niz 12 zaporednih porazov. | Foto: Vid Ponikvar Krka je v zelo pomembnem srečanju premagala Split in prekinila niz 12 zaporednih porazov. Foto: Vid Ponikvar

Zadnje mesto ob koncu rednega dela pomeni izgubo statusa v elitnem regionalnem tekmovanja za prihodnjo sezono, predzadnje pa vodi v razigravanje z drugouvrščeno ekipo lige Aba 2.

Varovance trenerja Daliborja Damjanovića do konca rednega dela lige Aba čakajo tri domače preizkušnje z Mego, FMP in Budućnostjo ter gostovanja pri Mornarju, Borcu, Crveni zvezdi in Igokei. V naslednjem krogu 12. marca bo Krka gostovala v Čačku.

Krka je imela nekaj minut pred koncem v rokah celo zmago z več kot desetimi točkami prednosti, a je v zadnjih štirih minutah zapravila prednost 14 točk (83:69), ki si jo je priigrala z delnim izidom 12:0.

Izstopajoča posameznika pri domačih sta bila Miha Lapornik s 25 točkami (trojke 5:6) in Adonis Thomas, ki je 23 točkam (met iz igre 9:15) dodal osem skokov.