KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA ABA

Liga ABA, 12. krog

Crvena zvezda ponižala Borac za +47, Zadar prehitel Krko

Jaka Blažič | Olimpija je z desetimi točkami razlike premagala SC Derby. | Foto Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer

Olimpija je z desetimi točkami razlike premagala SC Derby.

Cedevita Olimpija je v 12. krogu lige ABA v domačih Stožicah gostila Studentski centar Derby in ga premagala z 88:78. Tudi Krka, ki je bila v prejšnjem krogu blizu presenečenja proti Crveni zvezdi, je bila na delu v soboto, na težkem gostovanju pri Budućnosti pa je doživela hud polom, izgubila je s 64:110. S še večjo razliko je izgubil Borac iz Čačka, v nedeljo ga je vodilna Crvena zvezda ugnala za +47.

Medtem ko se v evropskem pokalu še niso otresli serije porazov, gre košarkarjem Cedevite Olimpije to bolje od rok v ligi ABA. Po veliki zmagi v prejšnjem krogu v gosteh proti Partizanu so tokrat pred domačo publiko premagali Studentski centar iz Podgorice z 88:78. Za Ljubljančane je to sedma zmaga v dvanajstih nastopih v regionalnem tekmovanju oziroma druga v zadnjih štirih tekmah.

Čeprav rezultat kaže na dokaj prepričljivo zmago Cedevite Olimpije, ki je na začetku zadnje četrtine vodila že z 72:58, domači navijači v zadnjih minutah niso bili brez skrbi. Gostje, ki jih vodi slovenski strokovnjak Andrej Žakelj, so se nekajkrat približali na dva ali tri koše zaostanka, popoln preobrat pa je trener Jurica Golemac preprečil z dovolj razpoloženimi posamezniki.

Jacob Pullen je 15 od svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu (trojke 3:7, 6 podaj). Edo Murić je dosegel dve točki manj (trojke 4:10) in zbral pet skokov, Jaka Blažič jih je prispeval 15 (8 podaj), pomembni vlogi pod košema pa sta odigrala Alen Omić (12 točk, 9 skokov, 6 v napadu) ter Melvin Ejim (8 točk, 8 skokov, 5 podaj).

Novomeščani že dolgo brez zmage

Košarkarji Krke so doživeli šesti zaporedni poraz v ligi Aba. Zmage ne poznajo že od konca oktobra. Tokrat so pokleknili na gostovanju pri Budućnosti, ki je bila boljša s 46 točkami razlike.

Novomeščani v Podgorici niso zmagali že trinajst gostovanj v nizu; nazadnje so iz Morače odšli z dvema točkama pred skoraj dvajsetimi leti.

Čeprav je imel domači strateg Aleksander Đikić, ki je vrsto let vodil zasedbo iz Novega mesta, na voljo zgolj osem igralcev, Krka niti za trenutek ni bila dostojen tekmec. Izgubila je vse štiri četrtine in zabeležila drugi poraz v tej sezoni z več kot 40 točkami razlike. Partizan jo je oktobra nadigral z 92:45.