Thermometer Blue 2,19

Klemen Prepelič Zoran Dragić Alen Omić

Nedelja, 19. 1. 2020, 10.55

Izvrstni predstavi Prepeliča in Dragića #video

Zoran Dragić | Zoran Dragić je dal velik delež, da je Ulm prišel do zmage. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Zoran Dragić je dal velik delež, da je Ulm prišel do zmage.

Ni le Luka Dončić, ki od slovenskih košarkarjev navdušuje na parketu. V tem koncu tedna sta bila razigrana tudi Klemen Prepelič in Zoran Dragić, a se je dvojnega uspeha veselil le slednji.

Moštvo Joventuta iz Badalone je v španskem prvenstvu gostovalo pri Burgosu, a kljub odlični igri Klemna Prepeliča ni našlo poti do zmage (89:92). Slovenski branilec je bil s 34 točkami (met za dve točki 9/12, za tri 3/7, prosti meti 7/8) najboljši strelec tekme. V 30 minutah igre se je lahko pohvalil še s sedmimi asistencami.

Alen Omić tokrat ni imel takšnega dneva, kot si je želel. V 21 minutah je prišel do štirih točk in šestih skokov.

Tako kot Prepelič pa je bil v Nemčiji razpoložen Zoran Dragić. K zmagi Ulma proti medi Bayreuthu s 103:93 je prispeval 29 točk (met za 3 točke 2/6, za 2 6/9, prosti meti 11/14), tri skoke in prav toliko asistenc. Trener Jaka Lakovič ga je na parketu pustil igrati 35 minut.

Po uspehu je njun klub ravno na sredini nemškega prvenstva in se krčevito bori v lovu za končnico. Nič drugače ni z Joventutom, ki je sicer na 12. mestu, a za osmo Valencio, ki ima sicer tekmo manj, zaostaja zgolj zmago.