Thermometer Blue 0,02

ABA 2 Helios Suns

Torek, 23. 3. 2021, 15.26

Helios Suns vpisali nov poraz v ligi Aba 2

Helios Suns Krka | Domžalčani so v zadnji četrtini izgubili stik s Podgoričani. | Foto Grega Valančič/Sportida

Domžalčani so v zadnji četrtini izgubili stik s Podgoričani.

Košarkarji Helios Suns so nastope v četrtem mehurčku lige Aba 2 v Zlatiboru v Srbiji začeli s porazom. Proti vodilni ekipi tekmovanja so prikazali dobro igro, podobno kot že na nekaterih prejšnjih tekmah pa so popustili v zadnji četrtini. Studentski centar iz Podgorice je zmagal s 83:78 (25:20, 32:40, 52:60).

Šenčur, Cedevita Olimpija, marec 2021
Sportal Krki strelski obračun s Šenčurjem

Domžalčani tako ostajajo na repu razpredelnice s komaj eno zmago v enajstih nastopih, Črnogorci na drugi strani pa so v enajstih krogih doživeli le en poraz.

Helios Suns bo v Zlatiboru odigral še dve tekmi; v četrtek proti Rabotničkemu iz Skopja, predzadnji ekipi lige Aba 2, ki ima tri zmage, ter v soboto z Lovčenom 1947, ki ima do zdaj štiri zmage.

Ne glede na razplet teh dveh tekem je že jasno, da bodo morali Domžalčani v nadaljevanju sezone igrati še tekmi za obstanek, ki bosta poraženo ekipo za eno sezono oddaljili od drugorazrednega regionalnega tekmovanja.

Najboljša posameznika pri Helios Suns, ki je zadnjo četrtino izgubil z 18:31, sta bila Blaž Mahkovic in Mihailo Sekulović, ki sta dosegla po osemnajst točk. Trinajst jih je zbral Reginald Keely, deset pa Tadej Ferme.