Vlatko Čančar Vlatko Čančar Goran Dragić Goran Dragić Denver Nuggets Miami Heat NBA

Pripravljalne tekme v ligi NBA

Goran Dragić z Vročico ugnal Kanadčane, Čančar spet ponižal Portland #video

3

Goran Dragiić | Foto Guliverimage

Ponoči sta bila v ligi NBA na delu dva slovenska legionarja. Goran Dragić je s košarkarji Miami Heat, podprvaki minile sezone v pripravljalni tekmi ugnal Toronto Raptors, prvake lanske sezone(117:105), Vlatko Čančar pa se je z ekipo Denver Nuggets s 129:96 že drugič sprehodil čez Portland.

Izkušeni Goran Dragić je v statistiko zmagovalne ekipe v 19 minutah vpisal šest točk, osem podaj in dve ukradeni žogi ter en skok. Prvi strelec Miamija je bil KZ Okpala, igralec nigerijskih korenin, s 24 točkami, dve manj je dosegel Max Strus.

Vrhunci pripravljalne tekme med Miamijem in Torontom (117:105)

Priložnost za igro je dobil tudi Vlatko Čančar, ki je k zmagi svojega moštva Denver Nuggets nad Portland Trail Blazers s 129:96 v 12 minutah prispeval dve točki in skoka ter eno ukradeno žogo. To je že druga zmaga Denverja proti Portlandu. Pred dvema dnevoma so zmagali z rezultatom 126:95.

Branilci naslova Los Angeles Lakers, ki so v finalu prejšnje sezone premagali Miami, so za točko ugnali Phoenix Suns s 114:113. Največ točk je dosegel Anthony Davis (35 točk), LeBron James pa jih je k zmagi prispeval 20.

Nova sezona lige NBA se bo začela 22. decembra.