8.20

8 let, 2 meseca

Petek, 5. 9. 2008, 8.20

Filipovski priznal premoč Heliosu

Slovenski košarkarski podprvak Helios je v prijateljski tekmi premagal poljskega podprvaka Turowa, katerega trener je Slovenec Sašo Filipovski.

Tudi tokratna pripravljalna tekma je bila prava paša za oči. Na prvi domači pripravljalni tekmi se je v domžalski 'Komunali' zbralo blizu 400 ljubiteljev košarke.

Domači igralci se niso ustrašili renomiranih gostov pod taktirko Saša Filipovskega. Ekipi sta bili prvi polčas vseskozi izenačeni, Helios pa si je pred odmorom priigral 3 točke prednosti. Začetek tretjega dela je pripadel Turowu, ki je v 26. minuti povedel za devet (49:40), nato pa so do konca četrtine igrali le še Domžalčani, ki so naredili delni rezultat 14:1. Tudi v nadaljevanju tekme je domače igralce krasila borbena igra v obrambi in kolektivna igra v napadu. Še v 39. minuti je Helios vodil le za točko (66:65), bil nato bolj zbran v končnici in zasluženo slavil zmago nad poljskim Turowom. Za piko na i je poskrbel Jure Močnik, ki je sekundo pred koncem iz avta prejel žogo in zadel trojko s svoje polovice igrišča. Helios bo naslednjo pripravljalno tekmo odigral 11. 09. 2008 ob 19. uri v Domžalah, kamor bo prišel Geoplin Slovan.