Aleksej Nikolić Edo Murić Zoran Dragić Anthony Randolph Luka Dončić Luka Dončić Evroliga

Evroliga, 10. krog

Dončić blestel, Real izgubil

1

Luka Dončić | Foto Sportida

V 10. krogu elitne košarkarske evrolige je Real pred domačimi gledalci presenetljivo izgubil proti beograjski Crveni zvezdi (83:87). Madridčanom ni pomagalo niti 20 točk Luke Dončića.

Čeprav so skoraj vsi pričakovali novo zmago Reala, je Crvena zvezda pokazala, da še ni za odpis, in po odlični predstavi v Madridu prekinila niz petih zaporednih porazov. Beograjčani so zaostajali le v prvi četrtini, potem pa prevzeli vajeti v svoje roke in zasluženo zmagali.

Edini, ki se je uspešno zoperstavil zvezdašem, je bil naš Luka Dončić. Ta je klubu, za katerega stiska pesti že od otrošva, v 29 minutah nasul 20 točk, k temu pa dodal še tri skoke in pet podaj. Na koncu je njegov statistični indeks znašal 32, kar je bilo daleč največ na tekmi.

Anthony Randolph zaradi poškodbe še vedno ne more pomagati Realu.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini: 12 točk (met za dve: 2/2, za tri: 2/3, prosti meti: 2/2); statistični indeks: 12, igral je 5:38

Po 2. četrtini: 12 točk (met za dve: 2/2, za tri: 2/3, prosti meti: 2/2), 1 skok, 2 podaji; statistični indeks: 17, igral je 10:11

Po 3. četrtini16 točk (met za dve: 4/4, za tri: 2/5, prosti meti: 2/2), 2 skoka, 4 podaje, 1 izg. žoga; statistični indeks: 25, igral je 19:21

Po 4. četrtini: 20 točk (met za dve: 5/6, za tri: 2/5, prosti meti: 4/4), 3 skoki, 5 podaj, 2 izg. žoga; statistični indeks: 32, igral je 29:21

Slovensko pa je bil obarvan že evroligaški četrtek. Anadolu Efes je v Istanbulu premagal Olimpio Milano in prišel do tretje zmage v evroligi v tej sezoni.

Medtem ko Edo Murić ni igral, je bil drugi slovenski reprezentant pri Efesu Zoran Dragić, ki se je pred kratkim vrnil po daljšem času, med glavnimi akterji na parketu. Ob metu iz igre 4/10 (2/5 za tri) in obeh uspešno izvedenih prostih metih je tekmo končal pri 12 točkah. Zbral je še tri skoke in dve podaji v 27 minutah igre.

Dve točki (edini met je zadel), podajo in skok je Aleksej Nikolić zbral v nekaj manj kot petih minutah igre v Rusiji, kjer je z Brose Bambergom izgubil proti Himkiju.

Četrtek
Himki
: Brose Bamberg 82:73
Shved 26, Gill 14; Hickman 21, Nikolić 2, skok in podaja v petih minutah.

Anadolu Efes : Olimpia Milan 73:68
Štimac 19 in 10 skokov, McCollum 15, Dragić 12, 3 skoki in 2 podaji v 27 minutah, Murić ni igral; Mičov in Theodore 15

Real Madrid : Crvena zvezda 83:87
Dončić 20, 3 skoki, 5 podaj v 29 minutah, Carroll 12; Rochestie 18, Bjelica 16, Antić 11