Žan Mark Šiško Bayern München Barcelona Real Madrid Jure Zdovc Zoran Dragić Žalgiris Evroliga

Četrtek, 30. 12. 2021, 22.20

EVROLIGA, 18. KROG

Pot Zdovca v Atene zaman, Zvezda v podaljšku brez skalpa

Jure Zdovc Žalgiris | Unics je prišdel do 12. zmage in je vse bliže vrhu evrolige. | Foto Guliver Image

Unics je prišdel do 12. zmage in je vse bliže vrhu evrolige.

Koronavirus meša štrene tudi v evroligi. Zaradi pozitivnih testov so prestavili še peto tekmo. Tik pred zdajci je namreč odpadel dvoboj Panathinaikos - Žalgiris. Unics je premagal Efes in je z 12. zmago vse bliže vrhu lige. Crvena Zvezda je v podlajšku ostala brez skalpa Zenita. Vodilna Barcelona je doživela visok poraz.

Žalgiris Jureta Zdovca je odpotoval v Atene - Zorana Dragića ni bilo v kadru, saj naj bi zapustil klub - k Panathinaikosu, a so tri ure pred predvidenim začetkom tekmo odpovedali. Grški klub zaradi več pozitivnih testov na koronavirus ni imel minimalnega števila igralcev za izvedbo tekme (osem). To je že peta tekma, ki je bila prestavljena v 18. krogu. Po evroligaških pravilih lahko posamezno tekmo prestavijo največ trikrat.

V najbolj razburljivi tekmi kroga je bila beograjska Crvena zvezda le minuto ali dve oddaljena od velikega skalpa. Večji del tekme z Zenitom je namreč vodila (še osem minut od konca za devet točk), nakar je rusko moštvo izsililo podaljšek. In ga za svojo 12. zmago v sezoni tudi dobilo. Končni rezultat v Beogradu 76:80. Z 21 točkami je bil prvi strelec Zvezde Nate Wolters, medtem ko je dal največ točk za Zenit Billy Baron. Gre za nekdanjega igralca Zvezde. Dosegel je svoj rekord sezone, 25 točk.