21.05

Beno Udrih Saša Vujačić Stephen Curry Cleveland Cavaliers

Četrtek, 29. 10. 2015, 21.05

Dvojno slovensko zmagoslavje v NBA, Curry se je strgal z verige

Tako Beno Udrih kot Saša Vujačić sta slavila na zadnjih tekmah svojih moštev v košarkarski ligi NBA. Prvi je z Memphisom ukanil Booklyn, drugi pa Washington.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta na parket stopila dva Slovenca, Saša Vujačić in Beno Udrih, ki sta slavila zmagi s svojima moštvoma.

Vujačić je pri zmagi New York Knicks, ki so v gosteh premagali Washington Wizards s 117:110, sodeloval s štirimi točkami, šestimi skoki in štirimi asistencami in ukradeno žogo. Mariborčan je igral v začetni peterki 26 minut ob metu iz igre 2:10, nenatančen je bil z razdalje, saj je zgrešil vse štiri poskuse za tri točke.

Udrih je ob domači zmagi Memphis Grizzlies s 101:91 nad Brooklyn Nets na parketu preživel 15 minut. Zadel je osem točk ter v statistiko vpisal še skoka, tri podaje in blokado. Iz igre je metal 3:8, ob tem je zadel trojki iz treh poskusov.

Neverjetno tekmo je odigral Steph Curry iz Golden Stata, ki je dosegel kar 53 točk in dodal še osem podaj. Za točko je zaostal za svojim strelskim rekordom in postal prvi igralec po Michaelu Jordanu (sezona 1989/90), ki je na prvih treh tekmah sezone za svojo ekipo dosegel 118 točk.