Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Bojan Bogdanović Luka Dončić Luka Dončić Utah Jazz Dallas Mavericks Liga NBA

Nedelja, 27. 3. 2022, 20.00

Liga NBA, 27. marec

Dončićeva velika zmaga, ki ima dvojno težo #video

Luka Dončić | Foto Guliverimage

V noči na ponedeljek sta bila na delu dva slovenska legionarja v ligi NBA. Luka Dončić je z Dallas Mavericks na domačem parketu s 114:100 premagal zasedbo Utah Jazz in napredoval na četrto mesto zahodne konference, Brooklyn Nets Gorana Dragića pa so s 110:119 izgubili proti moštvu Charlotte Hornets. Do konca rednega dela je samo še sedem tekem.

Goran Dragić
Sportal Čustvena in zmagovita Dragićeva vrnitev domov

Dallas Mavericks z Luko Dončićem na čelu so se sedem tekem pred koncem rednega dela prebili na četrto mesto zahodne konference in so le še dve zmagi oddaljeni od ekipe Golden State Warriors, ki je danes s 115:123 v gosteh izgubila proti ekipi Washington Wizards.

Dončićeva trojka ob izteku prvega polčasa:

Dončić je k pomembni zmagi Dallasa prispeval 32 točk (tudi tri tik pred iztekom igralnega časa ob koncu prvega polčasa) in deset skokov, Reggie Bullock jih je dodal 23 (zadel je kar sedem trojk iz 11 poskusov), Jalen Brunson pa je statistiko zmagovalnega moštva dopolnil z 22 točkami in desetimi skoki.

Na strani gostov iz Salt Lake Cityja, ki so igrali brez Rudyja Goberta, ki je počival zaradi poškodbe desne noge, Bojana Bogdanovića in Hassana Whitesida, je največ točk dosegel Rudy Gay (18).

Utah je prvi četrtini vodil z 29:19, v drugi s 46:35, a se mu je že do polčasa Dallas približal na točko. Po menjavi strani je ekipa iz Teksasa razliko povišala na deset točk prednosti in do konca trdno držala vse niti igre v svojih rokah.

Če bi ekipi obdržali položaja do konca rednega dela (Dallas na četrtem mestu, Utah na petem), bo prav ta zmaga Dončiću in soigralcem prinesla morebitno tekmo več na domačem igrišču v medsebojnem dvoboju v končnici.

Oglejte si vrhunce obračuna med Dallasom in Utahom:

Dragićev Brooklyn izgubil pred domačimi navijači

Manj zadovoljni bodo danes v klubu drugega slovenskega legionarja Gorana Dragića. Njegov Brooklyn je v domači dvorani s 110:119 izgubil proti zasedbi Charlotte Hornets in zdrsnil na deveto mesto vzhodne konference, kar pomeni, da jih čaka težko delo, če želijo nastopiti v končnici. Dragić je v pol ure dosegel sedem točk, šest skokov in asistenc, ukradel je dve žogi in zgrešil vse štiri mete za tri točke.

Goran Dragič je na tekmi proti Charlotte Hornets dosegel sedem točk, šest skokov in šest asistenc. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Goran Dragič je na tekmi proti Charlotte Hornets dosegel sedem točk, šest skokov in šest asistenc. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Prvič po dolgem času je v domači dvorani Barclays Center lahko zaigral tudi Kyrie Irving (prej zaradi statusa necepljene osebe ni smel), ki pa je pregorel v veliki želji po dokazovanju pred domačimi navijači. Pri slabem metu iz igre (6/22) je dosegel 16 točk. Precej bolj učinkovit je bil Kevin Durant, ki je v statistiko poraženega moštva prispeval 27 točk, osem skokov in sedem asistenc. Razigran je bil tudi Andre Drummont, ki je dosegel 20 točk in 17 skokov.

Vrhunci obračuna med Brooklny Nets in Charlotte Hornets:

Tekma, polna preobratov – domači so v prvem delu vodili z 31:21 ter kasneje s 50:36, gostje pa nato z 90:79 –, se je odločala v zadnjih minutah. Gostitelji so še tri minute in pol pred koncem povedli s 107:106, a so se košarkarji iz Severne Karoline nato razigrali. LaMelo Ball je dosegel 33 točk.

Washington Wizards : Golden State Warriors 123:115
Kispert 25, Porzingis 23, 9 sk., Caldwel-Pope 22; Poole 26, Thompson 25, Wiggins 23

Phoenix Suns : Philadelphia 76ers 114:104
Booker 35, Paul 19, 14 as., Ayton 14, 12 sk., Shamet 12; Embiid 37, 15 sk., Maxey 18

New Orleans Pelicans : Los Angeles Lakers 116:108
Ingram 26, Murphy III 21, Valanciunas 19, 12 sk., McCollum 18

Brooklyn Nets : Charlotte Hornets 110:119
Durant 27, Drummond 20, 17 sk., Goran Dragić 7 točk (met iz igre 3/9), 6 skokov in 6 asistenc v 30 minutah, prosti meti 1/2, met za tri 0/4

Dallas Mavericks : Utah Jazz 114:100
Dončić 32 točk (met iz igre 11/21), 10 skokov in 5 asistenc v 33 minutah, met za tri 4/7, prosti meti 6/9, Bullock 23, Brunson 22, 10 sk.; Gay 18, Clarkson 14, Conley 14, Mitchell 12