23.08

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,10

1

KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Koper Primorska liga ABA

Ponedeljek, 26. 10. 2020, 23.08

LIGA ABA, 4. KROG

Koprčani nemočni proti Zadru, Krka proti Ciboni, prvič poražena tudi Olimpija

1

Partizan Olimpija | Košarkarji Cedevite Olimpije so v Beogradu doživeli prvi poraz v ligi ABA v tej sezoni. | Foto Partizan NIŠ

Košarkarji Cedevite Olimpijo so v 4. krogu lige ABA v Beogradu pri Partizanu v zaključku popustili in izgubili s 77:86. To je prvi poraz Ljubljančanov v tej sezoni lige ABA. Stoodstotni izkupiček imajo le še košarkarji Crvene zvezde, ki so v času nedeljskega kosila Megi zadali prvi poraz, in člani Budućnosti, ki so za točko strli FMP. Koper Primorska je v ponedeljek gostila Zadar in izgubila s 55:77, Krka pa je Ciboni v Novem mestu priznala premoč s 63:80.

Ljubljančani so opravili še tretje gostovanje v tem tednu in se v Beogradu dobro držali vse do zadnje četrtine. Do takrat sta se moštvi izmenjevali v vodstvu, v zadnjih deset minut pa vstopili izenačeni z rezultatom 64:64. Olimpija je povedla z 72:68, nato pa so Srbi s tremi trojkami in delnim izidom 16:0 ušli varovancem Jurice Golemca in vodstvo zadržali do konca srečanja. To se je končalo s 86:77.

Najbolj razpoložen v ljubljanski vrsti je bil s 24 točkami Jaka Blažič, pri gostiteljih pa še lani član Olimpije Codi Miller-McIntyre, ki je tekmo končal s 17 točkami. Dosegel je pet trojk.

Cedevita Olimpija je po treh zmagah tokrat prvič izgubila, Partizan pa je dosegel drugo zmago. Na vrhu sta neporažena Crvena zvezda in Budućnost. Prav z drugo se bodo Ljubljančani pomerili na naslednjem ABA-ligaškem obračunu, in sicer v nedeljo v Stožicah.

Koprčani zdaj edini brez zmage

Koprčani so v ponedeljek izgubili proti Zadru, ta pa je po treh uvodnih porazih vendarle prišel do zmage. Imel je širši nabor igralcev, več razpoloženih posameznikov, predvsem pa je prepričljivo dobil bitko pod obročema. V skoku so bili Dalmatinci boljši z 39:27.

Novomeščani izgubili proti Ciboni

Cibona je bila v prednosti večino tekme v Novem mestu in je na koncu zasluženo prišla do visoke zmage. Košarkarje Krke je namreč nadigrala v vseh pogledih, predvsem pa ni imela toliko nihanj v igri kot domači. Ti so dobro odigrali le drugo četrtino, ki so jo dobili z 29:18, v preostalih treh pa so skupaj dosegli zgolj 34 točk.