Helios Suns Rogaška Sixt Primorska

Sreda, 7. 11. 2018, 20.30

2. liga ABA, 7. krog

Primorska še naprej stoodstotna, Rogaška uspešna, Helios poražen

Petrol Olimpija KK Sixt Primorska | Jurica Golemac je Sixt Primorsko popeljal do sedme zmage v drugi ligi ABA. | Foto Vid Ponikvar

Jurica Golemac je Sixt Primorsko popeljal do sedme zmage v drugi ligi ABA.

Košarkarji v 2. ligi ABA so odigrali tekme sedmega kroga. Sixt Primorska je v gosteh tesno s 66:63 ugnala Zrinjski Mostar in je tako še naprej brez poraza. Tretje zmage so se na domačih tleh veselili košarkarji Rogaške, ki so bili s 95:81 boljši od Sutjeske, Helios je na gostovanju pri Lovćenu doživel peti poraz. Gostitelji so zmagali z 79:58.

Košarkarji Sixt Primorske so na gostovanju pri Sutjeski dosegli še sedmo zmago v tej sezoni druge lige ABA in ostajajo edina ekipa s stoodstotnim uspehom. Tekmo proti Sutjeski so Primorci odločili v izdihljajih. Dobri dve minuti do konca je bil izid poravnan na 59, zmago gostov pa je z dvema zadetima prostima metoma potrdil Lance Harris, ki je bil s 17 točkami tudi prvi strelec Sixta.

Rogaška je na domačem parketu vknjižila novi dve točki. Slatničani so bili zanesljivo boljši od Sutjeske. Odločilno prednost so gostitelji napravili v drugi četrtini, ki so jo dobili s 25:13. Prvi strelec Rogaške je bil z 21 točkami Rashun Davis.

Edina slovenska ekipa, ki je v sedmem krogu doživela poraz, je Helios Suns. Domžalčani so proti Lovćenu visoko zaostajali že po prvem polčasu (46:27), kar je bilo na koncu tudi usodno. Največ točk je za domžalsko ekipo prispeval Đoko Šalić (10).

V osmem krogu naslednji teden bo Rogaška gostovala v Sarajevu pri Sparsu, Helios Suns bo gostil Sutjesko, Sixt Primorska pa se bo v Kopru pomerila s Splitom.