23. 11. 2019,
20.55

4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,07

državno prvenstvo košarka KK Koper Primorska KK Krka Novo mesto kk Rogaška Helios Suns KK Podčetrtek Šentjur Šenčur Gorenjska gradbena družba Zlatorog laško Hopsi Polzela

Sobota, 23. 11. 2019, 20.55

DRŽAVNO PRVENSTVO, 8. KROG

Zlatorog in Helios do tesnih zmag

Hopsi Polzela Helios Suns pokal Spar | Helios je slavil s točko razlike. | Foto Vid Ponikvar

Helios je slavil s točko razlike.

V osmem krogu 1. SKL je Zlatorog danes v tesni končnici z 72:69 ugnal Podčetrtek. Še bolj zanimivo je bilo na Polzeli, kjer je Helios slavil s točko razlike. Novomeška Krka je v sredo doma z 92:72 premagala Šentjur, že v ponedeljek je novo zmago slavila vodilna Koper Primorska.

Domžalčani so na obračunu proti Hopsom v zadnjih dveh minutah in pol zadeli tri trojke. Najprej Jure Pelko (26 točk, trojke 5:9) za znižanje zaostanka 80:76, nato pa dvakrat zapored Blaž Mahkovic (16 točk, 8 skokov, trojke 3:3). Z drugo je goste slabo minuto pred koncem pripeljal v vodstvo 85:83.

Domačini so nato preko prvega strelca tekme Antonyja Derayja Collinsa (30 točk, met iz igre 14:21, 6 podaj, indeks 36) znova povedli, Krešimir Radovčić je 17 sekund pred iztekom časa zadel za prednost gostov 87:86, tragični junak pri domačih pa je postal izkušeni Sandi Čebular, ki je devet sekund pred zaključkom zgrešila dva prosta meta.

Podobno je bilo v Laškem, kjer je odločitev o zmagovalcu prav tako padla v zadnjih minutah. Laščani so v vodstvo prešli dobri dve minuti pred koncem po košu Matica Grušovnika, Žan Kosič je na drugi strani zgrešil trojko, Grušovnik pa je minuto in 20 sekund pred zaključkom povišal prednost Zlatoroga na 70:67. Te razlike gostom ni uspelo nadoknaditi, čeprav sta pri 70:69 v zadnjem napadu poskusila Kosič in Žiga Švigelj.

8. krog

Košarkarji Cedevite Olimpije v prvem delu ne nastopajo, Šenčur je v osmem krogu prost.