24. 10. 2020,
21.30

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,03

KK Zlatorog Laško Hopsi Polzela KK Podčetrtek ECE Triglav Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto KK Koper Primorska 1. SKL

Sobota, 24. 10. 2020, 21.30

DP, 5. KROG

Za uvod zmaga Šentjurja nad Šenčurjem

košarka žoga | Foto Sportida

V petem krogu 1. SKL za moške je Šentjur v soboto gostil Šenčur in ga premagal z 82:70, tekma med Rogaško in Triglavom je bila prestavljena na november, obračun Zlatoroga in Heliosa pa na december.

Košarkarji Šentjurja ostajajo neporaženi na domačem parketu, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa se tudi s tretjega gostovanja vrača praznih rok. Oboji so po petih tekmah pri izkupičku dveh zmag in treh porazov. Čeprav gostje niso niti enkrat vodili, so bili večino drugega polčasa tik za petami gostiteljem, ki so odločilni pobeg naredili v zadnjih petih minutah tekme.

Od rezultata 67:66 so dosegli delni izid 9:0 in slabe tri minute pred koncem povedli s 76:66. Piko na i za neulovljivo vodstvo je postavil prvi strelec tekme Dalibor Đapa s svojo četrto trojko iz šestih poskusov. Skupaj je zbral 17 točk in 9 skokov. Domagoj Samac je za Šentjur prispeval dvojnega dvojčka 15 točk, 10 skokov, 16 točk in osem podaj pa je imel Jure Špan. Na drugi strani je bil najbolje ocenjeni igralec Šenčurja, ki je nastopil brez Dina Murića, Ramo Rizvić z 12 točkami in 10 podajami, prvi strelec pa Jan Strmčnik (14).

V naslednjem kolu, 31. oktobra, bo Šentjur igral v Kranju proti Triglavu, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo gostil Zlatorog.