16.03

Kristjan Fajt

Nedelja, 9. 6. 2013, 16.03

Zoidlu Raiffeisen GP Judendorf-Strassengel, Fajt 5.

Avstrijec Riccardo Zoidl je zmagovalec 15. izvedbe enodnevne kolesarske dirke Raiffeisen GP Judendorf-Strassengel (1.2). V deseterici najboljših štirje Slovenci.

Na 175 kilometrov dolgi dirki je nastopilo 134 kolesarjev iz dvajsetih ekip. Med nastopajočimi je bilo tudi 17 slovenskih kolesarjev. Za kolesarje slovenskih klubov ter Jureta Golčerja in Jana Tratnika (oba Tirol) je bil to zadnji test forme, pred dirko Po Sloveniji, ki se bo pričela v četrtek. Izjemno lepo in sončno vreme ter zahtevna trasa so bili vzrok, da je bila dirka zelo zahtevna. Vsak krog je bilo v glavnini manj kolesarjev. V sedmem od desetih krogov je na vzponu glavnini pobegnil Riccardo Zoidl, ki je nato sam ulovil sedmerico ubežnikov, ki je imela že minuto prednosti. V zaključku dirke so se za zmago v ciljnem šprintu med seboj pomerili Zoidl, Nemec Patrik Sinkewitz in Hrvat Radoslav Rogina. Že pete letošnje zmage se je veselil 25 letni Zoidl. Na 2. in 3. mestu sta dirko končala Radoslav Rogina, ki nastopa za Adrio Mobil in Patrik Sinkewitz, ki bo tudi nastopil na dirki Po Sloveniji. Najboljši Slovenec je bil tokrat Kristjan Fajt, ki je bil 5. V deseterici najboljših so od Slovencev dirko končali še Tomaž Nose, Jure Golčer in Matej Mugerli, ki so zasedli 6., 7. in 8. mesto.