Tour de France Femmes, 1. etapa

Začel se je ženski Tour, dirka tudi ena Slovenka

Charlotte Kool |  Charlotte Kool  | Foto Guliverimage

Charlotte Kool

S prvo etapo na Nizozemskem se je začela ženska različica kolesarske dirke po Francij. Kolesarke so prevozile 123 kilometrov med Rotterdamom in Haagom, zmagala je Nizozemka Charlotte Kool (DSM PostNL). Edina slovenska kolesarska na dirki Špela Kern (Cofidis) je bila 71.

Prvo, pretežno ravninsko etapo je odločil skupinski šprint glavnine. Največ moči je imela v zadnjih sto metrih domača tekmovalka Charlotte Kool, za njo sta končali Finka Anniina Ahtosalo (Uno-X) in Italijanka Elisa Balsamo (Lidl Trek).

Prvo etapo je zaznamoval tudi padec več tekmovalk na mostu prek reke Meuse kakšnih 69 kilometrov pred ciljem, a se je vse skupaj na srečo končalo brez resnejših poškodb, kolesarke pa so lahko nadaljevale dirko.

Na francoski dirki sodeluje le ena slovenska kolesarka, članica ekipa Cofidis Špela Kern. V prvi etapi je ciljno črto prečkala v glavnini v času zmagovalke, zasedla je 71. mesto.

Kolesarke na Touru v torek čaka zahtevna dvojna naloga. Še vedno bodo ostale na Nizozemskem, najprej jih čaka 69,7 km dolga etapa od Dordrechta do Rotterdama, popoldne pa še vožnja na čas v tem pristaniškem mestu, ki bo dolga 6,3 km.

Tudi v sredo bo Tour še gostoval na tujem, štart četrte etape bo v nizozemskem Valkenbzrgu, cilj pa v belgijskem Liegu. V peti etapi v četrtek pa se bodo kolesarke podale v Francijo, start bo v belgijskem kraju Bastogne, cilj pa v Amnevillu.

Zadnje tri etape v petek, soboto in nedeljo bodo povsem francoske (Remiremont - Morteau, Champagnole - Le Grand-Bornand in Le Grand-Bornand - Alpe d'Huez), pri čemer bo nedeljska zadnja tudi najtežja. Gorska etapa bo imela dva zahtevna vzpona, končala pa se bo v znanem smučarskem središču Alpe d'Huez, kjer bo tudi cilj letošnjega Toura.