7 let, 12 mesecev

Tomaž Nose

Sobota, 26. 3. 2011, 17.44

Selli dirka Teden Coppija in Bartalija

Italijan Emanuele Sella je zmagovalec kolesarske dirke Teden Coppija in Bartalija (2.1). V zadnji etapi je slavil Giovanni Visconti. Tomaž Nose dirko končal na 16. mestu.

Kljub temu, da je bila 173 kilometrov dolga etapa zadnja na letošnji dirki, je bila zelo zahtevna. Že zjutraj je slaba novica doletela kolesarje ekipe Team Type 1 katerim so tatovi ponoči ukradli vsa kolesa. "Zadnji dve etapi sem hranil moči za zadnjo etapo. Tako imamo pa piknik namesto dirke," se je za Sportal pošalil član ameriške ekipe Jure Kocjan, ki ni mogel nastopiti v zadnji etapi. "Verjamem, da bomo hitro rešili to težavo. V pričetku aprila me čakata dve enodnevni ter ena etapna dirka v Franciji. Sledi Apenino v Italiji ter dirka po Turčiji," je zaključil Kocjan.

Kljub temu, da trasa zadnje 173 kilometrov dolge etape ni bila lahka, ni prišlo do sprememb v skupnem seštevku dirke. V ciljnem sprintu skupine dvajsetih kolesarjev je slavil italijanski prvak Giovanni Visconti. V prvi skupini ni bilo nobenega Slovenca. Že pred etapo je odstopil Kocjan, med etapo pa Mahorič. Dirko so od desetih Slovencev kolikor jih je bilo na startu dirke končali trije. Tomaž Nose je zasedel 16. mesto.