Sobota,
20. 3. 2021,
9.55

Osveženo pred

3 leta, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2,27

1

Natisni članek

Primož Roglič Primož Roglič Tadej Pogačar Tadej Pogačar

Sobota, 20. 3. 2021, 9.55

3 leta, 1 mesec

Največji zaslužkarji v svetu kolesarstva so …

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2,27

1

Tadej Pogačar, dirka od Tirenskega do Jadranskega morja | Tadej Pogačar po podatkih francoskega in belgijskega časopisa L’Equipe in Het Nieuwsblad spada med največje zaslužkarje v svetu profesionalnega kolesarstva. | Foto Guliverimage

Tadej Pogačar po podatkih francoskega in belgijskega časopisa L’Equipe in Het Nieuwsblad spada med največje zaslužkarje v svetu profesionalnega kolesarstva.

Foto: Guliverimage

Novinarji francoskega in belgijskega časopisa L’Equipe in Het Nieuwsblad so posodobili seznam najbolje plačanih kolesarjev. Po zmagi na Dirki po Franciji se je med največje zaslužkarje prebil slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar (UAE Emirates), na vrhu lestvice pa kljub slabšim rezultatom po hudi poškodbi julija 2019 vztraja štirikratni zmagovalec Toura Chris Froome (Israel Start-Up Nation). Kako visoko je Primož Roglič?

Na vrhu lestvice največjih zaslužkarjev v svetu kolesarstva po podatkih časopisov L’Equipe in Het Nieuwsblad ostaja štirikratni zmagovalec Toura Chris Froome, ki naj bi pri ekipi Israel Start-Up Nation, ki se ji je pridružil v letošnji sezoni, letno zaslužil okrog 5,5 milijona evrov bruto.

Britanec Chris Froome ostaja na vrhu lestvice najbolje plačanih kolesarjev. Letno naj bi mu pri novi ekipi Israel Start-Up Nation kapnilo okrog 5,5 milijona evrov bruto. | Foto: AP / Guliverimage Britanec Chris Froome ostaja na vrhu lestvice najbolje plačanih kolesarjev. Letno naj bi mu pri novi ekipi Israel Start-Up Nation kapnilo okrog 5,5 milijona evrov bruto. Foto: AP / Guliverimage

Na drugem mestu lestvice sta trikratni svetovni prvak Slovak Peter Sagan (BORA-hansgrohe) in po novem tudi Tadej Pogačar, ki naj bi na leto zaslužila okrog pet milijonov evrov.

Pogačar je nedavno podaljšal svojo zvestobo ekipi Emiratom, in to vse do leta 2026, kar je v svetu kolesarstva relativno dolga pogodba. Kot je povedal na novinarski konferenci pred začetkom Dirke od Tirenskega do Jadranskega morja, kjer je na koncu tudi zmagal v skupnem seštevku, se v ekipi dobro počuti, med njim in delodajalci pa vlada medsebojno zaupanje. 22-letni kolesar že zdaj vlaga v razvoj kolesarstva. Ustanovil je namreč kolesarsko ekipo POGI Team, v kateri se bodo kalili bodoči kolesarski rodovi. 

Zmagovalca Dirke po Franciji Geraint Thomas in Egan Bernal naj bi letno zaslužila okrog 3,5 oz. 2,8 milijona evrov. | Foto: Reuters Zmagovalca Dirke po Franciji Geraint Thomas in Egan Bernal naj bi letno zaslužila okrog 3,5 oz. 2,8 milijona evrov. Foto: Reuters

Naslednji na plačilni lestvici je Valižan Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), zmagovalec Toura 2018, ki naj bi letno zaslužil okrog 3,5 milijona evrov, tik za njim pa je njegov moštveni kolega in naslednik na prestolu zmagovalcev Toura Egan Bernal (2,8 milijona evrov).

Na lestvici desetih najbolje plačanih kolesarjev je tudi aktualni svetovni prvak Francoz Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick-Step) z 2,3 milijona evrov, med deseterico pa sta se prebila tudi njegova največja konkurenta na klasikah Belgijec Wout van Aert (Jumbo-Visma) in Nizozemec Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), ki letno zaslužita okrog 2,2 oz. dva milijona evrov.

Primož Roglič naj bi pri Jumbo-Vismi zaslužil precej manj kot Pogačar. Letno naj bi mu pogodba prinesla okrog dva milijona evrov, enako kot nizozemskemu fenomenu Mathieu van der Poelu. | Foto: A.S.O./Fabien Boukla Primož Roglič naj bi pri Jumbo-Vismi zaslužil precej manj kot Pogačar. Letno naj bi mu pogodba prinesla okrog dva milijona evrov, enako kot nizozemskemu fenomenu Mathieu van der Poelu. Foto: A.S.O./Fabien Boukla

Enaka vsota po poročanju omenjenih časnikov pripada tudi vodilnemu kolesarju na lestvici Mednarodne kolesarske zveze Primožu Rogliču (Jumbo-Visma), Adamu Yatesu (Ineos Grenadiers), Thibautu Pinotu (FDJ), Jakobu Fuglsangu (Astana) in Romainu Bardetu (Team DSM).

Lestvica najboljše plačanih kolesarjev:

1. Chris Froome (Israel Start-up Nation) 5,5 mio evrov

2. Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates), Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) 5 mio evrov

3. Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) 3,5 mio evrov

4. Egan Bernal (Ineos Grenadiers) 2,8 mio evrov

5. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) 2,5 mio evrov

6. Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick-Step) 2,3 mio evrov

7. Wout van Aert (Jumbo-Visma), Alejandro Valverde (Movistar), Richard Carapaz (Ineos Grenadiers) 2,2 mio evrov

8. Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) 2,1 mio evrov

9. Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix)​, Adam Yates (Ineos Grenadiers), Primož Roglič (Jumbo-Visma), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Jakob Fuglsang (Astana), Romain Bardet (Team DSM) 2 mio evrov

10. Elia Viviani (Cofidis), Nairo Quintana (Arkéa-Samsic) 1,9 mio evrov

11. Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) 1,8 mio evrov