Marko Baloh

Nedelja, 5. 11. 2017, 21.24

Marko Baloh je svetovni prvak v 24-urni vožnji na čas

Marko Baloh | Foto Irma Baloh

Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh je v Borrego Springu v Kaliforniji osvojil naslov svetovnega prvaka v 24-urni vožnji na čas v svoji starostni kategoriji od 50 do 59 let.

Prekolesaril je 811 kilometrov, kar je bil tretji dosežek absolutno. Največ, 822 kilometrov, je zmogel Nemec Martin Bendszus. Drugo mesto je osvojil Francos Jean Luc Perez z 816 prevoženimi kilometri.

Baloh se je boril za naslov v absolutni konkurenci do trenutka, ko mu je počila zračnica v šestem krogu dirke. Z vožnjo po prazni gumi do startno-ciljnega prostora in menjavo kolesa je izgubil dobri dve minuti, ki jih v nadaljevanju ni mogel nadoknaditi.

Dirka v Kaliforniji pomeni zaključek sezone za ultrakolesarje, na njej pa se je zbralo več kot 100 tekmovalcev. Od najboljših na svetu je manjkal le štirikratni zmagovalec dirke čez Ameriko, Avstrijec Christoph Strasser, ki je bil preveč utrujen po podiranju svetovnega rekorda v 24-urni vožnji pred dvema tednoma.