Cecilie Uttrup Ludwig Jayco AlUla Urška Žigart

Sobota, 30. 9. 2023, 18.12

Giro dell'Emilia Donne (Carpi–San Luca, 103.5 km)

Izvrsten uspeh Urške Žigart

Urška Žigart | Slovenska kolesarka Urška Žigart je na Dirki po Emiliji osvojila izvrstno 10. mesto. | Foto Instagram/Greenedgecycling

Slovenska kolesarka Urška Žigart je na Dirki po Emiliji osvojila izvrstno 10. mesto.

Tik preden sta Primož Roglič in Tadej Pogačar na San Luci obračunala za končno zmago, so z enodnevno preizkušnjo Giro dell'Emilia Donne opravile kolesarke. Na 103,5 kilometra dolgi trasi od Carpija do San Luce je zmagala Danka Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ - SUEZ), odlično 10. mesto pa je privozila slovenska kolesarka Urška Žigart (Jayco AlUla), kar je en največjih uspehov na klasikah v njeni karieri.

Danka Cecilie Uttrup Ludwig je zmagovalka ženske izvedbe Dirke po Emiliji. | Foto: Guliverimage Danka Cecilie Uttrup Ludwig je zmagovalka ženske izvedbe Dirke po Emiliji. Foto: Guliverimage

Pet sekund za Cecilie Uttrup Ludwig je v cilj pripeljala njena ekipna kolegica Italijanka Marta Cavalli, z zaostankom 16 sekund pa je cilj dosegla Francozinja Juliette Labous (Team dsm-firmenich). Slovenska kolesarka Urška Žigart je z 10. mestom dosegla enega največjih uspehov na klasikah v njeni karieri. Zaostala je 1:20 minute. Njen zaročenec Tadej Pogačar je dirko končal kot drugi, tik pa rojakom Primožem Rogličem (Jumbo-Visma), ki je potrdil, da po osmih letih zapušča vrste nizozemske ekipe Jumbo-Visma.

Tadej Pogačar in Urška Žigart sta na Dirki po Emilijo osvojila 2. oz. 10. mesto. | Foto: Guliverimage Tadej Pogačar in Urška Žigart sta na Dirki po Emilijo osvojila 2. oz. 10. mesto. Foto: Guliverimage

Za 26-letno Žigartovo je to druga uvrstitev med deseterico na enodnevnih dirkah to sezono, v Španiji je bila sredi maja na klasiki Durango deveta. Skupaj je v letu 2023 zabeležila pet uvrstitev med deseterico, največji uspeh pa ostaja skupno sedmo mesto na dirki po Švici, ki spada v svetovno serijo ženskega kolesarstva.

Od preostalih Slovenk na dirki je Urša Pintar (BTC City Ljubljana) zasedla 21. mesto in zaostala 2:15 minute za zmagovalko. Dirko sta na 60. oziroma 65. mestu končali še dve članici ljubljanske zasedbe, Nika Bobnar in Tjaša Sušnik, ki sta zaostali več kot štiri minute in pol.

Giro Rim Primož Roglič
Sportal Vse bolj vroče okoli Rogličevega prestopa: bogati lastnik si ga nadvse želi
giro dell'emilia Primož Roglič Tadej Pogačar
Sportal Roglič in Pogačar obračunala v zadnjem kilometru, dvojna slovenska zmaga!