Thermometer Blue 0

Elia Viviani kolesarstvo Dubaj

Četrtek, 4. 2. 2016, 17.03

Italijanska veselica v Dubaju

Italijanski kolesarji so imeli glavno vlogo v drugi etapi kolesarske dirke po Dubaju. Z nekaj sreče so zasedli prva štiri mesta.

Etapo je v šprintu dobil Elia Viviani (Sky) pred Sacho Modulom, Giacomom Nizzolom in Andreo Guardinijem.

Glavna kandidata za zmago v šprinterski etapi Britanca Marka Cavendisha in Nemca Marcela Kittla, zmagovalca prve etape, je zaustavil padec približno kilometer pred ciljem, tako da se nista mogla potegovati za zmago, Cavendish je zasedel deseto, Kittel pa 22. mesto.

Edini slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (Lampre) je v cilj 183 kilometrov dolge etape prišel v glavnini, zasedel je 42. mesto, na istem mestu je tudi v generalni razvrstitvi, v kateri z istim časom vodita Viviani in Kittel. Tretjeuvrščeni Nizzolo zaostala dve, Polanc pa 15 sekund.