UAE Emirates Domen Novak Dirka po Romandiji

Sreda, 26. 4. 2023, 17.53

1 leto

Dirka po Romandiji, 1. etapa

Ethanu Vernonu sprint glavnine in rumena majica

Ethan Vernon | Ethan Vernon je zmagovalec uvodne etape kolesarske dirke po Romandiji | Foto Guliverimage

Ethan Vernon je zmagovalec uvodne etape kolesarske dirke po Romandiji

Britanec Ethan Vernon je zmagovalec uvodne etape kolesarske dirke po Romandiji. Tekmovalec moštva Soudal-Quick Step je bil najmočnejši v sprintu glavnine na 170,9 km dolgi etapi med krajema Crissier in Vellee de Joux, po zmagi pa je 22-letnik iz Bedforda na račun 10 bonifikacijskih sekund oblekel tudi rumeno majico vodilnega v skupni razvrstitvi.

Za njim sta se na današnji etapi uvrstila Belgijca Thibau Nys (Trek-Segafredo) in Milan Menten (Lotto Dstny).

Edini slovenski kolesar na švicarski dirki Domen Novak (UAE Team Emirates) je v času zmagovalca zasedel 109., v generalni razvrstitvi pa je na 79. mestu (+0:33).

V prvi etapi je bilo nekaj drame, kakšno uro pred koncem etape se je večja skupina zaostalih kolesarjev (t. i. "gruppetto") iz za zdaj še neznanega razloga izgubila, za kratek čas kolesarila proti startu in to celo na za promet že odprti cesti, a se je vse dokaj srečno končalo.

Sicer pa so danes odstopili Britanca Simon Yates (Jayco AlUla) ter Mark Cavendish (Astana), Nemec Rick Zabel (Israel – Premier Tech), Ukrajinec Andrij Ponomar (Arkea Samsic) ter Portugalec Rui Costa (Intermarche – Circus – Wanty).

Dirka po Romandiji se je sicer začela s torkovim 6,82 km dolgim prologom v Port-Valaisu. V vožnji na čas je bil najhitrejši Vernonov moštveni kolega, Čeh Josef Černy, ki je drugouvrščenega Norvežana Tobiasa Svendsena Fossa (Jumbo-Visma) prehitel za 29 stotink sekunde.

Černy je v skupni razvrstitvi na drugem mestu z enakim časom kot Vernon.

V četrtek bo na sporedu razgibana etapa med krajema Morteau in La Chaux-de-Fonds v dolžini 162,7 km, karavana pa bo morala premagati tri vzpone druge in dva tretje težavnostne kategorije.