Dirka po Beneluksu Tim Merlier Matej Mohorič Matej Mohorič

Ponedeljek, 30. 8. 2021, 19.04

dirka po beneluksu, 1. etapa

Uvodna etapa Belgijcu, Mohorič 14.

Tim Merlier | Tim Merlier zmagovalec uvodne etape 17. kolesarske dirke po Beneluksu. | Foto Guliverimage

Tim Merlier zmagovalec uvodne etape 17. kolesarske dirke po Beneluksu.

Belgijec Tim Merlier (Alpecin-Fenix) je zmagovalec uvodne etape 17. kolesarske dirke po Beneluksu. Na 169,6 kilometra dolgi preizkušnji med Surhuisterveenom in Dokkumom je v sprintu ubežne skupine prehitel Nemca Phila Bauhausa (Bahrain Victorious) in Kolumbijca Alvara Hodega (Deceuninck-QuickStep).

Primož Roglič
Sportal Rogliča čaka peklenski zadnji teden španske pentlje

Karavano je sicer bočni veter na severu Nizozemske razdelil v več skupin, v prvi je bilo 30 kolesarjev, na koncu pa je belgijski sprinter Merlier prvi prečkal ciljno črto. V tej skupini je bil tudi slovenski predstavnik Matej Mohorič (Bahrain Victorious), ki je etapo končal na 14. mestu.

Eden favoritov, Belgijec Remco Evenepoel (Deceuninck-QuickStep), je 30 kilometrov pred ciljem imel težave s kolesom in je zaostal skoraj minuto v skupini, v kateri sta bila med drugimi tudi Nizozemec Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) in Belgijec Greg Van Avermaet (AG2R Citroen).

Slovak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) je zaostal skoraj dve minuti in pol.

Matej Mohorič je zasedel 14. mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Matej Mohorič je zasedel 14. mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V skupnem seštevku ima Merlier štiri sekunde naskoka pred Bauhausom ter šest pred Hodegom, na petem mestu pa je Mohorič, ki prav tako zaostaja šest sekund. Nekaj jih je danes pridobil na vmesnih sprintih.

V torek bo na tej enotedenski dirki na sporedu 11 kilometrov dolga vožnja na čas v okolici Lelystada.